Այս փոքր երկիրը հսկայական արհավիրք ունի, որի անունն է Նիկոլ Վովայի Փաշինյան. Արփինե Հովհաննիսյան (տեսանյութ)
Այս փոքր երկիրը հսկայական արհավիրք ունի, որի անունն է Նիկոլ Վովայի Փաշինյան, և նրա հեռացումը պետք է Հայաստանին ու Արցախին, Նիկոլ Փաշինյնաի հրաժարականի պահանջով ցույցի ժամանակ ասաց ԱԺ նախկին փոխխոսնակ Արփինե Հովհաննիսյանը:
«Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի կողմից ստորագրված եռակողմ փաստթուղթը քաղաքական փաստաթուղթ է, որը սկսել է արդեն իսկ կատարվել: Մնացել են ժամեր իրենց տները վառած քարվաճառցիների գաղթին: Այս փաստաթղթով ամեն ինչ սկսվում, բայց չի ավարտվում, այն ենթադրում է նոր փաստաթղթեր, այն ունի լրացուցիչ ռումբեր՝ հայկական կողմի համար»,-ասաց Արփինե Հովհաննիսյանը:
Արփինե Հովհաննիսյանը շեշտեց՝ Փաշինյանը կնքել է հայկական կողմի համար վատագույն փաստաթուղթը:

В этой маленькой стране произошло большое бедствие, имя которому Никол Воваевич Пашинян – Арпине Ованнисян (видео)
В этой маленькой стране произошло большое бедствие, имя которому Никол Воваевич Пашинян, и его уход нужен Армении и Арцаху, заявила сегодня в ходе митинга с требованием отставки Никола Пашиняна бывший вице-спикер парламента Армении Арпине Ованнисян.
«Подписанный Арменией, Россией и Азербайджаном трехсторонний договор – политический документ, который уже начал выполняться. Остались часы до депортации карвачарцев, которые сожгли свои дома. Этим документом все только начинается, а не заканчивается – он предполагает новые документы, в нем содержаться многочисленные мины для армянской стороны», – сказала Арпине Ованнисян.
Арпине Ованнисян отметила, что Никол Пашинян заключил наихудший для армянской стороны документ.