Արարատի մարզում ռուսական ուղղաթիռ է ընկել և բռնկվել. ըստ նախնական տվյալների՝ կա երկու զոհ․ ԱԻՆ (տեսանյութ)
Նոյեմբերի 9-ին, ժամը 18։39-ին Արարատի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երասխ գյուղից Պարույր Սևակ գյուղ տանող հատվածում՝ ձորում, ռուսական ուղղաթիռ է ընկել և բռնկվել։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը և հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից երեք մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ ռուսական Մի-24 ուղղաթիռն ընկել է Երասխ-Պարույր Սևակ ճանապարհահատվածի 2-րդ կմ-ի աջակողմյան դաշտամիջյան հատվածում և բռնկվել։
Ըստ նախնական տվյալների՝ կա երկու զոհ։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 19։48-ին, մարվել՝ 20։11-ին։
Հայաստանում ռուսական ուղղաթիռի խոցման հետևանքով զոհվել են անձնակազմի երկու անդամները, մեկը տարհանվել է միջին ծանրության վնասվածքներով:
Հայաստանում կործանված ռուսական Մի-24 ուղղաթիռը կրակային ազդեցության է ենթարկվել, հաղորդում է Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունը:

Минобороны России сообщает о сбитом в районе села Ерасха вертолёте Ми-24
Минобороны России сообщает, что ударный вертолёт Ми-24 ВС РФ был сбит из переносного зенитного ракетного комплекса недалеко от границы с Азербайджаном в районе армянского села Ерасх.
Российский вертолёт сопровождал автоколонну 102-й военной базы РФ в Армении. 2 члена экипажа погибли, третий доставлен в госпиталь.
«9 ноября около 17:30 мск при сопровождении автоколонны 102-й российской военной базы по территории Республики Армения в воздушном пространстве рядом с армянским населенным пунктом Ерасх вблизи с границей Нахиджеванской автономной республики (Республика Азербайджан) российский вертолет Ми-24 подвергся огневому воздействию с земли из ПЗРК. В результате попадания ракеты вертолет потерял управление и упал в горной местности на территории Армении», – говорится в сообщении.