Գիշերն առավել համառ գործողություններ են ծավալվել Շուշիի մերձակայքում և հարավարևելյան հատվածում․ ՊԲ ստորաբաժանումները հետ են մղել թշնամու առաջխաղացման բազմակի փորձերը
Նոյեմբերի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը փոփոխական ինտենսիվությամբ մարտերը շարունակվել են ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում:
Առավել համառ գործողություններ են ծավալվել Շուշիի մերձակայքում և հարավարևելյան հատվածում: ՊԲ ստորաբաժանումները թշնամուն հասցրել են թիրախային հարվածներ` հետ մղելով առաջխաղացման բազմակի փորձերը:
Տարբեր ուղղություններում ծավալված մարտերի ընթացքում ոչնչացվել է թշնամու մեծաթիվ կենդանի ուժ, 4 տանկ, 20 միավոր այլ զրահատեխնիկա, 11 միավոր ավտոտեխնիկա, 2 ԱԹՍ:
Մարտական գործողություններին զուգահեռ հակառակորդը հրթիռահրետանային համակարգերվ թիրախավորել է նաև մայրաքաղաք Ստեփանակերտը և Շուշին: Վնասվել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ:
Լուսադեմին դիտարկվել են հակառակորդի տեխնիկայի և անձնակազմի կուտակումներ ճակատային գծի հարավարևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում:
Բանակային ստորաբաժանումները վերահսկում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և քայլեր են ձեռնարկում կրակային խոցման ուղղությամբ:

Наиболее ожесточенные бои развернулись в окрестностях Шуши и на юго-восточном направлении
7 ноября и в ночь на 8-е ноября бои с переменной интенсивностью продолжались по всем направлениям линии фронта.
Наиболее ожесточенные бои развернулись в окрестностях Шуши и на юго-восточном направлении. Подразделения Армии обороны нанесли врагу прицельные удары, отражая многочисленные попытки продвижения.
В ходе боев, продолжавшихся в разных направлениях, было уничтожено большое количество живой силы противника, 4 танка, 20 единиц другой бронетехники, 11 единиц автотехники, 2 БЛА.
Наряду с боевыми действиями противник обстреливал из ракетно-артиллерийских систем также столицу Степанакерт и Шуши. Была повреждена гражданская инфраструктура.
На рассвете наблюдалось скопление техники и личного состава противника на юго-восточном и северо-восточном участках линии фронта.
Армейские подразделения контролируют оперативно-тактическую обстановку и предпринимают меры по огневому поражению сил противника.