Ադրբեջանը շարունակում է թիրախավորել Արցախի քաղաքացիական բնակավայրերը․ Հերհեր գյուղում 59-ամյա քաղաքացի է զոհվել․ Արցախի ՄԻՊ
Ադրբեջանը շարունակել է թիրախավորել Արցախի քաղաքացիական բնակավայրերը
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ երեկ կայացած հանդիպումից և հումանիտար հարցերի շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունից հետո Ադրբեջանը հոկտեմբերի 31-ի առավոտվանից շարունակել է թիրախավորել Արցախի քաղաքացիական բնակավայրերը:
Առավոտյան հրթիռակոծվել են մայրաքաղաք Ստեփանակերտի բնակելի թաղամասերը և կենտրոնական շուկան, որտեղ որևէ ռազմական նշանակության օբյեկտ տեղակայված չէ:
Հրթիռային հարվածների հետևանքով քաղաքին հասցվել է նյութական մեծ վնաս:
Հրետակոծության է ենթարկվել նաև Մարտունու շրջանի Հերհեր գյուղը, որի հետևանքով իր տանը զոհվել է մեկ քաղաքացիական անձ՝ 59-ամյա Ապրես Ադամյանը:
Հրթիռահրետանային հարվածներ են հասցվել նաև Մարտունի, Մարտակերտ և Շուշի քաղաքներին: Տուժածների և նյութական վնասի վերաբերյալ տվյալները ճշտվում են:
Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանի ֆեյսբուքյան էջից

В результате обстрела села Гергер Мартунинского района в своем доме погиб 59-летний Апрес Адамян – омбудсмен Арцаха
Азербайджанские вооруженные силы обстреляли село Гергер Мартунинского района, в результате чего в своем доме погиб 59-летний Апрес Адамян. Об этом сообщает омбудсмен Арцаха Артак Бегларян.
«После состоявшейся встречи при посредничестве сопредседателей Минской группы ОБСЕ и после достигнутых договоренностей по гуманитарным вопросам, Азербайджан с утра 31-ого октября продолжил нацеленные атаки на гражданские населенные пункты Арцаха.
Утром были обстреляны жилые кварталы столицы Степанакерта и центральный рынок, где не расположены никакие объекты военного назначения. Вследствие ракетных обстрелов городу был нанесен большой материальный ущерб.
Также обстрелу подверглось село Гергер Мартунинского района, в результате которого в своем доме погиб 59-летний Апрес Адамян.
Также были нанесены ракетно-артиллерийские удары по городам Мартуни, Мартакерт и Шуши. Данные о пострадавших и материальном ущербе уточняются», – говорится в сообщении.