Արցախի խաղաղ բնակավայրերին հասցված ոչ մի հարված անպատասխան չի մնում և չի մնալու. Վահրամ Պողոսյան
Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը շարունակում է բացահայտ և դիտավորյալ կերպով պատերազմական հանցագործություններ իրականացնել՝ տարբեր զինատեսակներից թիրախավորելով Արցախի հիվանդանոցներն ու դպրոցները, բնակելի տներն ու հանրային նշանակության այլ օբյեկտներ՝ սպանելով կամ մարմնական վնասվածքներ պատճառելով խաղաղ բնակչությանը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:
«Եվ աշխարհն իր հանրահայտ լրատվամիջոցների ներկայությամբ շարունակում է այս ամենը լուռ արձանագրել, լավագույն դեպքում ափսոսանք հայտնել մարդկային կորուստների համար:
Միջազգային հանրությունը պետք է վերջ տա հումանիտար աղետի վերածված այս պատերազմը դադարեցնելուն ուղղված անատամ գործողություններին և կիրառի արդյունավետ միջոցներ, հակառակ դեպքում՝ տարածաշրջանում այն էլ ավելի կխորանա:
Կրկին նախազգուշացնում ենք ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը՝ մեր խաղաղ բնակավայրերին հասցված ոչ մի հարված անպատասխան չի մնում և չի մնալու. ուշքի եկեք...
Իսկ ադրբեջանական բնակավայրերի այն բնակչությանը, որոնց տներին մոտ են տեղակայված ռազմական օբյեկտները, ևս մեկ անգամ հորդորում ենք հեռանալ, որպեսզի ադրբեջանական իշխանությունների պատերազմական հանցագործությունների պատճառով և մեր պատասխան գործողությունների արդյունքում չդառնան կենդանի վահան»,-գրել է Պողոսյանը:

Ни один удар по мирным населенным пунктам Арцаха не останется без ответа – Ваграм Погосян
Военно-политическое руководство Азербайджана продолжает открыто и умышленно совершать военные преступления, обстреливая из различных видов оружия больницы и школы Арцаха, жилые дома и другие объекты общественного значения, убивая и нанося ранения мирному населению. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в «Facebook» написал пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
«И мир вместе со своими известными СМИ продолжает молча фиксировать все это, в лучшем случае, выражать сожаление по поводу человеческих жертв.
Международное сообщество должно положить конец бесполезным действиям, направленным на прекращение этой войны, ставшей гуманитарной катастрофой, и применить эффективные меры, в противном случае, она еще более углубится по всему региону.
Мы вновь предупреждаем азербайджанское военно-политическое руководство, что ни один удар по нашим мирным населенным пунктам не останется без ответа. Очнитесь ...
А население азербайджанских населенных пунктов, в которых расположены военные объекты, еще раз призываем уйти, чтобы из-за военных преступлений азербайджанских властей и в результате наших ответных действий они не стали бы живым щитом», – написал Погосян.