Պատերազմը կարող է սրել Ադրբեջանի տնտեսական խոցելիությունը. S&P-ի բացասական կանխատեսումը
«S&P Global Ratings» միջազգային վարկանիշային գործակալությունը Ադրբեջանի պարտքի սպասարկման կարողության կանխատեսումն իջեցրել է բացասական մակարդակի:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Barron’s-ը:
«Ռազմական գործողությունները կարող են սրել Ադրբեջանի տնտեսական, արտաքին և հարկաբյուջետային խոցելիությունները՝ այն ժամանակ, երբ տնտեսությունը թուլացել է COVID-19-ի և նավթի գների անկման պատճառով»,-ասվում է S&P- ի հայտարարությունում:
Նշվում է նաև, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը ճնշող ազդեցություն կունենա տնտեսության ու ֆինանսների վրա, քանի որ լուծումը կարող է ձգվել բավականին երկար ժամանակ:
«S&P Global Ratings» միջազգային վարկանիշային գործակալությունը Ադրբեջանի պարտքի սպասարկման կարողության կանխատեսումն իջեցրել է բացասական մակարդակի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Barron’s-ը:

Война может усугубить экономическую уязвимость Азербайджана – негативный прогноз S&P
Международное рейтинговое агентство «S&P Global Ratings» понизило до негативного прогноз относительно способности Азербайджана по обслуживанию долга. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает «Barron's».
«Военные действия могут усугубить экономическую, внешнюю и финансовую уязвимость Азербайджана в то время, когда экономика страны ослаблена из-за падения цен на нефть и пандемии COVID-19», – говорится в заявлении S&P.
Отмечается также, что нагорно-карабахский конфликт окажет подавляющее воздействие на экономику и финансы, поскольку решение проблем может занять довольно много времени.