Մենք մեկ համընդհանուր ազգ ենք. Քիմ Քարդաշյանը՝ ԱՄՆ Կոնգրեսի գրադարանի կողմից «Հայկական ջարդեր» խորագիրը «Հայոց Ցեղասպանություն» եզրույթով անվանափոխելու մասին (լուսանկար)
Ամերիկյան ռեալիթի շոուի աստղ, գործարար Քիմ Քարդաշյանն անդրադարձել է ԱՄՆ Կոնգրեսի գրադարանի կողմից «Հայկական ջարդեր» խորագիրը «Հայոց Ցեղասպանություն» եզրույթով անվանափոխելու հայտարարությանը:
Նա ինսթագրամյան «Սթորիզ» բաժնում գրառում է արել՝ այդ իրադարձությունն իր «ծննդյան լավագույն նվերն» անվանելով:
«Այսօր Միացյալ Նահանգների Կոնգրեսի գրադարանը հայտարարեց, որ արդեն կօգտագործի... «Հայոց ցեղասպանություն» խորագիրը: Այս նշանակալի լուրը հայտարարվեց Միացյալ Նահանգների Կոնգրեսի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելուց մեկ տարի անց, Արցախի հայերի վրա կատարված կործանարար հարձակումների ֆոնին»,-գրել է նա՝ շնորհակալություն հայտնելով Կոնգրեսի գրադարանի բոլոր աշխատակիցներին, Կոնգրեսի անդամներին, Հայ ազգային կոմիտեին և Լոս Անջելեսի կալիֆոռնյան համալսարանի գրադարանին իրականացրած տքնաջան աշխատանքի համար:
«Միասին այս դժվար ժամանակներում աղոթում ենք բոլոր տղամարդկանց, կանանց և երեխաների համար, որոնք տուժել են պատերազմի պատճառով: Մենք մեկ համընդհանուր ազգ ենք»,-գրել է Քարդաշյանը:

Ким Кардашьян: «Библиотека Конгресса США вводит в оборот предметный заголовок – «Армянский Геноцид»»
Свое 40-летие Ким Кардашьян отметила 21 октября, и в день своего рождения она поделилась замечательной новостью.
«Лучший подарок на день рождения!!!» – написала она в своем «Instagram» в разделе «Stories».
«Сегодня Библиотека Конгресса США объявила, что отныне вводит в оборот предметный заголовок – «Армянский Геноцид». Эта знаменательная новость была объявлена почти через год после признания Геноцида армян Конгрессом США и в контексте разрушительных атак на армян в Арцахе. Спасибо всем сотрудникам Библиотеки Конгресса, членам Конгресса,
Армянскому Национальному Комитету и Библиотеке UCLA за неустанную работу по защите интересов армян. Вместе мы продолжаем молиться в это трудное время за мужчин, женщин и детей, пострадавших от войны. Мы – единая глобальная армянская нация», – написала она.