«Le Monde» պարբերականի 2 թղթակիցները տեղափոխվել են «Էրեբունի» ԲԿ
Մարտունիում թշնամու ռմբակոծությունից վիրավորված «Le Monde» պարբերականի 2 թղթակիցները քիչ առաջ տեղափոխվել են Երևան՝ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց ԲԿ-ի խոսնակ Շուշան Հունանյանը։
Վերջիններիս վիճակը նորմալ է։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ հոկտեմբերի 1-ին, Մարտունիում Ադրբեջանի ռմբակոծությունից վիրավորվել են Le Monde-ի 2 լրագրող (Ֆրանսիայի քաղաքացիներ): Նրանցից մեկի վիճակը ծանր էր գնահատվում, վերջինիս վիրահատել են։ Մարտունի քաղաքում Ադրբեջանի ռմբակոծությունից վիրավորվել է 24news.am-ի լրագրող Սևակ Վարդումյանը։ Մարտական գործողությունները լուսաբանելու ժամանակ հարձակման է ենթարկվել նաև «Արմենիա» Հ/Ը «Ժամը» լրատվական նկարահանող խումբը։ Վիրավորում է ստացել օպերատոր Արամ Գրիգորյանը, վնասվածքը թեթև է։

Раненых в Карабахе корреспондентов издания «Le Monde» доставили в Ереван
Двух корреспондентов издания «Le Monde», раненых во время обстрела Мартуни, только что доставили в ереванский медцентр «Эребуни». Об этом заявила в беседе с корреспондентом «News.am» пресс-секретарь больницы Шушан Унанян.
Состояние журналистов нормальное. Пострадавших вследствие азербайджанской агрессии журналистов встречал чрезвычайный и полномочный посол Франции в Армении Джонатан Лакотт.
Напомним, что вчера во время обстрела Мартуни вооруженными силами Азербайджана были ранены 2 журналиста издания «Le Monde» (граждане Франции). Состояние одного из них оценивалось, как тяжелое, его прооперировали.
В ходе обстрела в Мартуни ранения получили также журналист «24news.am» Севан Вардумян и оператор телекомпании «Армения» Арам Григорян. Под обстрел попали также российские журналисты, в этом случае, к счастью, обошлось без пострадавших.