Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի 4 նոր դեպք
ԱՀ առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 4 նոր դեպք:
Վարակակիրներից 2-ը Իվանյան համայնքից են, 1-ը՝ Մարտակերտ, 1-ն էլ Ստեփանակերտ քաղաքից են: Բոլոր վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների շփման շրջանակից են և գտնվում էին մեկուսացման մեջ:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 299 մարդու մոտ, որից 265-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 32, ընդհանուր մեկուսացված է 56 քաղաքացի:

В Арцахе выявлено 4 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, в республике за минувшие сутки выявлено 4 новых случая заражения коронавирусом.
Двое зараженных COVID-19 – из общины Иванян, один – из Мартакерта, один – из города Степанакерт. Все инфицированные из круга ранее подтвержденного очага заражения и находятся в изоляции.
По сей день новая коронавирусная болезнь была подтверждена у 299 человек, 265 человек уже преодолели болезнь. Фактически лечение получает 32 пациента, изолированы 56 человек.