Ո՞ւր էր Սփյուռքի գործերով հանձնակատարն ադրբեջանցիների հետ կռիվների օրերին
Այսօր վարչապետն աշխատանքից ազատեց Սփյուռքի գործերով հանձնակատարի գրասենյակի 10 աշխատակից, վարչությունների և բաժնի պետեր։
Ստեղ առաջանում Է երեք հարց՝
1. Եթե գրասենյակն ունի առնվազն 10 վարչություն ու բաժին, քանի հոգի է ընդհանուր աշխատում էդ կառույցում ու էս ընթացքում ի՞նչ ծրագիր են իրականացրել, ի՞նչ արդյունք են տվել,
2. Ինչո՞ւ ակնհայտ խնդիր տված հանձնակատարը չի հեռացվել, ո՞ւր էր ինքը էս ադրբեջանցիների հետ կռիվների օրերին և ինչո՞վ էր զբաղված,
3. Ի՞նչ միջոցներ է ձեռնարկվել հետագայում մեր համաքաղաքացիների անվտանգությունն, իրավական օգնությունը և համայնքային կառույցների հետ կապը կազմակերպելու համար:
Ճիշտ եմ չէ՞ հիշում, որ Սփյուռքը պետական ռազմավարության մեջ որպես գերակա արժեք էր ներառված։ Այ հիմա պատմեք մեխանիզմները, գործիքակազմը ու ռազմավարական պլանը

Где был комиссар по делам диаспоры в дни столкновений с азербайджанцами?
Сегодня премьер-министр Армении уволил с работы 10 сотрудников офиса комиссара по делам диаспоры, начальников отделов и управлений.
Здесь возникают три вопроса:
1. Если офис имеет как минимум 10 управлений и отделов, то, сколько людей в целом работают в этой структуре и какие программы были реализованы за этот период, какой результат дали?
2. Почему имеющий явную проблему комиссар не уволен с работы, где он был в дни столкновений с азербайджанцами и чем занимался?
3. Какие меры предприняты для организации безопасности наших соотечественников в дальнейшем, оказания правовой помощи и обеспечения связи с общинными структурами?
Я ведь правильно помню, Диаспора включена в государственную стратегию в качестве приоритетной ценности. А сейчас расскажите о механизмах, инструментариях и стратегическом плане.