Արցախում կորոնավիրոսով վարակվելու 4 նոր դեպք է հաստատվել. դեպքերի ընդհանուր թիվը 129 է
ԱՀ առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, կորոնավիրուսային վարակի ևս մեկ նոր օջախ է հայտաբերվել Ստեփանակերտ քաղաքում: Այդ շրջանակից 2 քաղաքացու մոտ հաստատվել է COVID-19-ը: 2 նոր դեպք էլ գրանցվել է նախօրեին Ստեփանակերտում հաստատված վարակի օջախի կոնտակտավորների շրջանում:
Ընդհանուր առմամբ, Ստեփանակերտի կորոնավիրուսային երկու օջախներից հիվանդությունը հաստատվել է 4 քաղաքացու մոտ: Կորոնավիրուսով վարակված անձանց շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ անհրաժեշտ աշխատանքներ են տարվում կոնտակտավորներից թեստավորման նպատակով նմուշառում են վերցնում և մեկուսացնում:
Այսպիսով, հուլիսի 3-ի դրությամբ կորոնավիրուսով հիվանդացության 4 նոր դեպք է հաստատվել: Մեկուսացված է 85, հիվանդությունը փաստացի հաղթահարում է 28 քաղաքացի:
Պացիենտներից մեկի առողջական վիճակը ծանր է, ունի քրոնիկ հիվանդություններ և երկկողմանի թոքաբորբ: Երեքի առողջական վիճակն էլ գնահատվում է միջին ծանրության:

В Арцахе выявлен новый очаг коронавируса: 4 новых случая заражения
В столице Арцаха Степанакерте выявлен новый очаг коронавирусной инфекции, зафиксировано 4 новых случая заражения. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха со ссылкой на Минздрав республики.
У 2 граждан в столице был подтвержден COVID-19. Еще 2 новых случая были зарегистрированы среди числа контактировавших с зараженными в Степанакерте. Состояние одного из пациентов оценивается как тяжелое.
В общей сложности в 2 очагах коронавируса в Степанакерте болезнь подтвердилась у 4 граждан. Проводятся необходимые работы для выяснения их круга общения, собираются образцы для тестирования, проводится изоляция.
По положению на утро пятницы, 3 июля, в Арцахе зарегистрировано 129 случаев заражения, выздоровел 101 человек, изолированы 85 человек, фактическое лечение проходят 28 граждан. Состояние одного из пациентов тяжелое, у него есть хронические заболевания и двусторонняя пневмония. Состояние здоровья трех граждан оценивается как средней тяжести. Всего проведено 2014 тестов.