Վարակակիր պատգամավորները պարտադրված ներկայացել են նիստին․ «Հրապարակ»
«Երեկ իմացանք, որ ոչ միայն ԲՀԿ-ական Վահե Էնֆիաջյանն է կորոնավիրուսով հիվանդացել, այլև «Իմ քայլից» Քրիստինե Պողոսյանը, Վիկտոր Ենգիբարյանը։ ԱԺ աղբյուրի փոխանցմամբ, իշխող խմբակցությունում մոտ տասը վարակակիր կա։
Պատգամավորները վախենում են, որ առաջիկա օրերին շատերի մոտ կհաստատվի վարակը։ Բանն այն է, որ նրանք, ունենալով գանգատներ, հունիսի 22-ին պարտադրված եկել էին ԱԺ, որ ապահովեին Սահմանադրության փոփոխությունների համար պահանջվող 88 ձայնը։
Նրանք, իհարկե, կասեն, թե նիստից հետո են թեստ հանձնել, բայց ախտանիշներն ավելի վաղ են հայտնվում, թեստի պատասխանը՝ 12 ժամից։ Ք․ Պողոսյանը, օրինակ, հայտարարեց, որ 23-ին է ստացել պատասխանը»,-գրում է թերթը։

Зараженные депутаты вынужденно пришли в парламент – «Грапарак»
Вчера выяснилось, что, кроме вице-спикера парламента, члена фракции «Процветающая Армения» Ваге Энфиаджян, коронавирусом заболели также депутаты фракции «Мой шаг» Кристине Петросян и Виктор Енгибарян, пишет газета «Грапарак».
Как передает источник издания в парламенте, во фракции есть около 10 носителей вируса. Депутаты бояться, что в ближайшие дни у многих будет подтвержден коронавирус.
«Дело в том, что они, несмотря на жалобы, 22 июня вынужденно пришли в парламент, чтобы обеспечить требуемые 88 голосов. Они, конечно, скажут, что после заседания сдали тест, но симптомы появляются раньше, а ответ на тест – через 12 часов. Кристине Погосян, например, объявила, что получила ответ 23 июня», – пишет газета.