Ղարաբաղյան կարգավորման հարցով հերթական հեռակա հանդիպումը նախատեսված է հուլիսի վերջին
Ղարաբաղյան կարգավորման հարցով հերթական հեռակա հանդիպումը նախատեսված է հուլիսի վերջին։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Համանախագահները մշտական կապի մեջ են Ադրբեջանի եւ Հայաստանի արտգործնախարարների հետ: Անցյալ ամիս նրանք անցկացրել են համատեղ տեսակոնֆերանս, որտեղ քննարկվել են լեռնայինղարաբաղյան կարգավորմանը վերաբերող հարցեր։ Հերթական հեռակա հանդիպումը նախատեսված է մինչեւ հաջորդ ամսվա վերջը, մենք առանձին կտեղեկացնենք, անպայման: Կա փոխըմբռնում, որ սահմանները բացելուն զուգընթաց հանվեն միջազգային ավիահաղորդակցության սահմանափակումները, որոնք ներդրվել են, ինչպես գիտեք, կորոնավիրուսի հետ կապված, հանդիպումները ձեռք կբերեն նաեւ ոչ հեռակա բնույթ»,-ասել է նա:

Очередная заочная встреча по карабахскому урегулированию планируется до конца июля
Очередная заочная встреча по карабахскому урегулированию планируется до конца июля. Об этом заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
«Сопредседатели находятся в постоянном контакте с министрами иностранных дел Азербайджана и Армении. В прошлом месяце они провели совместную видеоконференцию, на которой обсуждали вопросы нагорно-карабахского урегулирования. Очередная заочная встреча планируется до конца следующего месяца, мы отдельно проинформируем, безусловно. Есть понимание, что по мере открытия границ, снятия ограничений на международное авиасообщение, а они были введены, как известно, в связи с коронавирусом, встречи приобретут и очный характер», – сказала она.