Նիկոլի այսօրվա «մեսիջը»՝ ինձ պետք են հանրային պառակտում և մեծ ցնցումներ
Ամենամեծ ընդդիմադիր խմբակցության ղեկավարի դեմ քաղաքական ենթատեքստով քրեական հետապնդման փաստով այս պահին ունենք հետևյալ իրողությունները.
1. Զրո արձագանք միջազգային կառույցներից, որոնք ներկայանում են որպես ժողովրդավարության ջատագովներ։
Վաղը կարող է մի բան ասեն, բայց նախկինում այդքան դանդաղկոտ չէին։
2. Զրո արձագանք միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպություններից, որոնք ամեն օր երդվում են մարդու իրավունքների «արևով»։
Առաջ շատ օպերատիվ էին։ Հիմա, կարծես, կորոնավիրուսն ազդել է արագության վրա կամ ընդհանրապես զրկել արտահայտվելու կարողությունից։
3. Զրո արձագանք հայաստանյան այն գրանտակեր կազմակերպություններից, որոնք իրենց կոկորդն ու մարմնի մյուս մասերը կպատռեին, եթե նախկինում արվեր սրա 1 տոկոսը, բայց հիմա չկան։
Սրանց վարքագիծն, ի դեպ, ամենականխատեսելին էր։
Բացառությամբ առանձին դեպքերի՝ մյուսներն աղմկոտ լռություն են պահպանում։
4. Լուռ է նաև Նիկոլ Փաշինյանը, ով առիթ–անառիթ «լայվ» է մտնում, բայց հիմա չկա։ Նա թաքնվել է ոստիկանության և ԱԱԾ–ի հետևում։
Նիկոլի այսօրվա «մեսիջը» հետևյալն էր՝ «Ես շատ լավ գիտեմ, որ այլևս կողմնակիցների հոծ բանակ չունեմ։ Փողոցն իմը չէ, զոմբիացած ամբոխը նվազել է՝ ձգտելով զրոյի։ Ես այլևս հենվելու եմ ուժային կառույցների վրա՝ հույս ունենալով, որ նրանք կկատարեն իմ ապօրինի հրահանգները։ Ես մինչև վերջին փամփուշտը, շունչը, վայրկյանը պայքարելու եմ հանուն իմ աթոռի։ Ինձ պետք են հանրային պառակտում և մեծ ցնցումներ»։
Պետք է գնահատել նրա անկեղծությունը և քաղաքական պլանավորումն իրականացնել՝ այս մեսիջը որպես մեկնակետ ընդունելով։

Сегодняшний месседж Никола: мне нужны общественный раскол и большие потрясения
По факту уголовного преследования с политическим подтекстом в отношении руководителя самой большой оппозиционной фракции на данный момент имеем следующие реалии:
1. Ноль реакций со стороны международных структур, позиционирующих в качестве апологетов демократии.
Завтра могут что-то сказать, но в прошлом они не были столь медлительны.
2. Ноль реакций со стороны международных правозащитных организаций, которые ежедневно клянутся правами человека.
В прошлом были очень оперативны. Сейчас коронавирус, кажется, повлиял на их скорость или вообще лишил способности высказываться.
3. Ноль реакций со стороны действующих на иностранные гранты местных организаций, которые надорвали бы свои глотки и другие части тела, если бы в прошлом был осуществлен хоть 1 процент того, что делается сейчас.
Кстати, их поведение было самым предсказуемым.
За исключением отдельных случаев, остальные хранят громкое молчание.
4. Молчит также Никол Пашинян, который по поводу и без выходит в «лайв», но которого сейчас нет. Он спрятался за полицией и СНБ.
Сегодняшний месседж Никола следующий: «Я прекрасно знаю, что впредь не имею большой армии сторонников. Улица больше не моя, зомбированная масса сократилась и стремится к нулю. Отныне я буду опираться на силовые структуры, надеясь, что они выполнят мои незаконные распоряжения. Я буду бороться за свое кресло до последнего патрона, вздоха и мгновения. Мне нужны общественный раскол и большие потрясения».
Нужно оценить его искренность и осуществить политическое планирование, приняв этот месседж за отправную точку.