Կորոնավիրուսը և քաղաքական սրացումները
Ըստ ամենայնի՝ ներքաղաքական իրավիճակից ելնելով նա շտապել է դուրս գալ տանից՝ վտանգի տակ դնելով կառավարության աշխատակազմին, իր հետ շփվողներին։
Վարչապետն ասում է, որ ինքն ասիմպտոմ վարակակիր էր։ Այդ թեմայով ամբողջ աշխարհում ուսումնասիրություններ են տեղի ունենում։ Հայաստանն այդ ուսումնասիրություններում հաստատ իր լուման կարող է դնել։
Աշխարհը թող իմանա, որ ասիմպտոմ վարակակիրների մոտ ուղեկցվող հիվանդությունները կարող են սրվել։ Մասնավորապես՝ հոգեկան հիվանդությունները։ Պացիենտը կարող է դառնալ ագրեսիվ, բացել սեփական աղբամանն ու փողոցային բառապաշար արտանետել։
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը միգուցե պետք է վերանայի ասիմպտոմ վարակակիրների մասով իր դիտարկումները, ըստ որի՝ դրանք վարակ չեն կարող տարածել։ Կորոնավիրուսի վարակ, այո՛, կարող են չտարածել, բայց քաղաքական գարշահոտություն տարածում են։ Հետևաբար՝ պետք է տանը մնան։ Թեև տանից էլ կարող են Ֆեյսբուքով նույն գարշահոտությունը տարածել։ Այստեղ արդեն անելիք ունի Ցուկերբերգը։

Коронавирус и политические обострения
Судя по всему, он поспешил выйти из самоизоляции, исходя из внутриполитической ситуации, и подверг тем самым угрозе заражения аппарат правительства и контактирующих с ним людей.
Премьер утверждает, что он – асимптомный носитель вируса. На эту тему во всем мире идут исследования. Армения наверняка может внести в них свою лепту.
Мир должен знать, что сопутствующие заболевания у асимптомных носителей вируса могут обостриться. В частности, психические расстройства. Пациент может стать агрессивным, раскрыть свой мусорный бак и выдать уличный лексикон.
Пожалуй Всемирная организация здравоохранения должна пересмотреть свои рекомендации по части асимптомных носителей вируса, согласно которым они не могут быть распространителями инфекции. Да, коронавирусную инфекцию они могут и не распространять, но зато политическое зловоние разносят. Следовательно, они должны оставаться дома. Хотя, распространять зловоние через «Фейсбук» они могут также из дома. Здесь есть чем заняться Цукербергу.