Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 5 նոր դեպք
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, նոր կորոնավիրուսի վարակը հաստատվել է ևս 5 քաղաքացու մոտ:
Արցախի տեղեկատվական շտաբից տեղեկացնում են, որ վարակակիրներից մեկը Ռուսաստանի Դաշնությունից վերադարձած մեր համերկրացին է, ով ժամանելուն պես մեկուսացվել էր: Նոր կորոնավիրուսի դրական թեստով մյուս 4 քաղաքացիները վերջերս հաստատված դեպքերի ընտանիքների անդամներ են:
Մեկուսացվել է 15, իսկ 12 քաղաքացի էլ բացասական թեստավորման արդյունքում մեկուսարանից բաց է թողնվել: Այս պահին մեկուսացված է 77 քաղաքացի:
Հիվանդությունը, բարեբախտաբար, հաղթարել է ևս 10 քաղաքացի: 41 մարդ համարվում է առողջացած, իսկ թեստավորումների նպատակով առայսօր Հայաստանի Հանրապետություն է ուղարկվել 1192 նմուշառում:

В Арцахе коронавирус выявлен еще у 5 граждан
Согласно информации, полученной из Министерства здравоохранения Республики Арцах, инфекция нового коронавируса была подтверждена еще у 5 граждан. Об этом «Арменпресс» сообщили в информационном штабе Арцаха.
Один из зараженных вернулся из Российской Федерации, по прибытии он был изолирован. Остальные четверо граждан с положительным тестом на коронавирус – члены семей лиц недавно подтвержденных случаев.
После отрицательного теста из изолятора были выписаны 15 пациентов. На данный момент в изоляции находятся 77 граждан.
Болезнь победили еще 10 граждан. Общим счетом выздоровели 41 пациентов, для тестирования по сей день в Республику Армения было отправлено 1 192 проб.