Ահա թե ում շունն է կորոնավիրուսը կամ օպերացիա «Ճ»
Նիկոլ Փաշինյանն այսօր տեղեկացրեց, որ ինքն ու ընտանիքը կորոնավիրուսով են վարակվել։ Դա հականվեր էր իր իսկ ծննդյան օրով։
Ճակատագրի հեգնանքն այն է, որ նա համաճարակի տարածման սկզբում հայտարարում էր, թե կորոնավիրուսն ում շունն է, որ իր ծրագրերը փոխի։ Փաստորեն, փոխե՛ց։ Փոխեց արմատապես, քանզի «ժողովրդի» վարչապետը չկարողացավ հանրաքվեի «այո»-ն անցկացնել և ՍԴ-ն դնել գրպանը։
Ի՞նչ է սպասվում սրանից հետո և ինչո՞ւ այս պահին հիվանդացավ Փաշինյանը։
Կորոնավիրուսն ո՞ւմ շունն է
Նիկոլն ասում է, որ կորոնավիրուսով վարակվել է, և այս հարցում կարծիքները կիսվել են։ Մարդկանց մի մասը հավատում է, որ դա այդպես է և մեղադրում է նրան ձախորդ փանոսության մեջ, որ ինքն իրեն չի կարողացել պաշտպանել, երկրին ու տնեցիներին գցել է կրակը։
Նիկոլը վերջին օրերին դարձել էր դիմակի գովազդային գործակալ, բայց դա էլ չփրկեց, փաստորեն։ Նա արդեն վարակվել է ու «լայվ» է մտնում առանց դիմակ՝ «իմ վարակվելուց հետո մյուսների հերն էլ անիծած» տարբերակով։ Դիմակ չկրելու ավելի լավ գովազդ Նիկոլի կատարմամբ դժվար է պատկերացնել։
Եթե Փաշինյանը չի ստում և իրոք վարակվել է կորոնավիրուսով, ապա նրան պետք է առողջություն մաղթել։ Թո՛ւ, թո՛ւ, թո՛ւ․․․
Օպերացիա «Ճ»
Հայտնի կոմեդիայի հերոսը հանցանքի գնալու օպերացիայի անվանումն առաջարկում էր դնել «ы», որպեսզի որևէ մեկը գլխի չընկնի։ Հիմա կարծես նման մի բանի ենք ականատես լինում։
Բանն այն է, որ կա նաև տեսակետ, որ Փաշինյանն, ինչպես միշտ, ստում է և չի վարակվել կորոնավիրուսով։ Այս տեսակետը դոմինանտային է անգամ պողոսական շրջանակներում։
Հարց կարող է առաջանալ, թե ինչո՞ւ է նա ստում և ինչո՞ւ է նրան հիմա պետք եկել զոհի ու հիվանդի կերպարի մեջ մտնելը։ Պատճառները կարող են մի քանիսը լինել՝
1. Փաշինյանը թաղվել է կոռուպցիոն ու թալանչիական սկանդալների մեջ։ Ասելիք չունի։ Հերքելիք չունի։ Մնում է «սուտ մեռուկ» ձևանալը, մինչև «շուխուռն» անցնի։
Դատելով ամենից՝ նա Միքայել Մինասյանի ներկայացրած փաստերին հակադարձելու բան չունի։ Փորձեց աներձագով պատասխանել, բայց է՛լ ավելի վատացրեց իր վիճակը։ Մնաց «վարակվելու» տարբերակը։
Այսինքն՝ տվյալ դեպքում գործ ունենք օպերացիա «Ճ»-ի հետ։ Այդ օպերացիայի շրջանակներում հույս ունեն հնդկական սերիալների սիրահարներից արտասուք քամել ու թալանի թեման շեղել։ Քանի՞ չորքոտանու կկարողանան համոզել, թող կոոպերատիվ «Գելափը» հաշվի։
2Փաշինյանը շատ լավ գիտի, որ տապալել է համաճարակի դեմ պայքարը և հիվանդ ձևանալով փորձում է փախչել պատասխանատվությունից՝ «Ես ի՞նչ կարող էի անել, ես էլ էի վարակվել, ամեն ինչի համար մեղավորը պարետն ու առողջապահության նախարարն են» թեմայով։ Նիկոլի կինն, ի դեպ, վերջին հարցազրույցում արդեն նրանց անունները տալիս էր որպես քավության նոխազ։
Փաշինյանը տեղյակ է, որ հիվանդանոցներում տեղ չկա և մարդկանց ուղարկում են տանը առողջանալու կամ մեռնելու․ նայած՝ ում բախտն ինչպես բերի։ Հիմա ինքն ուզում է ցույց տալ, թե բա տեսեք ժողովուրդ ջան, ես մեկն եմ ձեզանից, ես էլ եմ տանը բուժվում։
Փաշինյանը «հիվանդանալով» փորձում է թռնել ու ապագայում մեղքն այլոց վրա բարդել ճիշտ այնպես, ինչպես թռավ 2008-ի մարտի 1-ին՝ մարդկանց տանելով կրակի բերան, նրանց փուռը տալով ու դեպքի վայրից ծլկելով։
Փաշինյանը ներսից գիտի, որ կոլապս է լինելու առողջապահության ու տնտեսության ոլորտներում, դրա համար էլ ձեռքերը լվացել և ինքնամեկուսացել է՝ հանցավոր անգործություն ու անպատասխանատվություն ցուցաբերելով։
3Ադրբեջանը վերջին շրջանում շատ կոշտ ու ագրեսիվ ռազմատենչ հայտարարություններ է անում։ Պաշտոնական Երևանը լռում է։ Փաշինյանը որևէ կերպ չի անդրադառնում իր սիրելի, իր իսկ կողմից կիրթ և կառուցողական որակված Ալիևի ծավալապաշտական հայտարարություններին։
Փորձագիտական շրջանակների կարծիքով, մենք պատերազմական գործողությունների վերսկսման նախաշեմին ենք։ Նիկոլն, ըստ ամենայնի, գիտի այդ մասին։ Գիտի ու որոշել է թռնել՝ պատասխանատվությունը թողնելով այլոց վրա։
Կկարողանա մեր ռազմական գերատեսչությունը պատասխանել ադրբեջանական հնարավոր հարձակմանը՝ ինքը դա կվերագրի իրեն ու շատ արագ կլավանա կորոնավիրուսից։ Չի կարողանա, մեղքը կբարդի Արցախի նոր իշխանությունների և Դավիթ Տոնոյանի վրա։
Չի բացառվում, որ այս երեք տարբերակների համադրությունը լինի փաշինյանական սուտ հիվանդության հիմքում։
Ամեն դեպքում շատ վատ է, որ երկրի ղեկավար է դարձել մեկը, ում խոսքը որևէ հավատ չի ներշնչում և անգամ հիվանդանալուն քչերն են հավատում։ Ինչպես ասում են՝ ստախոսի տանը հրդեհ է բռնկվում, կանչում է օգնության, ոչ մեկ չի գալիս, քանզի չեն հավատում։ Արդյունքում․․․

Так вот чей он пес, этот коронавирус или Операция «Ы»
Никол Пашинян сегодня сообщил, что он и его семья заразились коронавирусом. Это было антиподарком на его день рождения.
Ирония судьбы в том, что на начальном этапе распространения коронавируса он заявлял, мол, чей он пес, этот коронавирус, чтобы нарушить его планы. Фактически, нарушил. Нарушил кардинальным образом, так как «народный» премьер не смог провести «да» на референдуме и приручить КС.
Что ожидается после этого и почему Пашинян заболел именно сейчас?
Да чей он пес, этот коронавирус?
Никол говорит, что заразился коронавирусом, и мнения в этом вопросе разделились. Одна часть людей верит, что это действительно так, и винит его в нерасторопности, что он не смог себя защитить и что подверг испытанию свою семью и страну в целом.
В последние дни Никол стал рекламным агентом медицинских масок, но, фактически, не помогло и это. Он уже заразился и выходит в «лайв» без маски по варианту «плевать на всех, если я сам заразился». Лучшей рекламы против ношения масок в исполнении Никола и представить трудно.
Если Пашинян не врет и действительно заразился коронавирусом, то ему нужно пожелать здоровья. Тьфу-тьфу-тьфу
Операция «Ы»
Герой известной комедии предлагает назвать операцию по ограблению склада «Ы», чтобы никто не догадался. Сейчас мы становимся очевидцами чего-то подобного.
Дело в том, что есть также мнение, что Пашинян, как всегда, врет, и в действительности не заразился коронавирусом. Это мнение преобладает даже в погосных кругах.
Может возникнуть вопрос: почему он врет и зачем ему сейчас нужно было представать в образе жертвы и больного? Причин может быть несколько:
1. Пашинян погряз в коррупционных и казнокрадских скандалах. Ему нечего сказать. Нечего опровергнуть. Остается прикинуться «мертвым», пока не уляжется шумиха.
Судя по всему, ему нечем возразить на приведенные Микаэлом Минасяном факты. Он попытался ответить через шурина, но еще более ухудшил свое положение. Остается вариант с «заражением».
То есть в данном случае мы имеем дело с операцией «Ы». В рамках этой операции они надеются выудить у любителей индийских сериалов слезу и отвлечь от темы разграбления. Скольких же четвероногих им удастся в этом убедить, оставляем на подсчеты корпоративного «Гэллап».
2. Пашинян прекрасно знает, что провалил борьбу с эпидемией, и, притворяясь больным, пытается избежать ответственности на тему «А что я мог поделать, раз я сам заразился – во всем виноваты комендант и министр здравоохранения».
Кстати, супруга Никола в своем последнем интервью уже привела их имена в качестве козлов отпущения.
Пашинян осведомлен, что в больницах нет мест, и людей отправляют выздоравливать или умирать (кому как повезет) по домам. Сейчас он хочет показать, мол, дорогой народ, я – один из вас, и я тоже лечусь в домашних условиях.
Посредством «заболевания» Пашинян хочет сбежать и переложить впоследствии вину на других – точно так же, как 1 марта 2008 года, когда он подвел людей под монастырь и сбежал с места событий.
Пашинян изнутри знает, что в системе здравоохранения и в экономике ожидается коллапс, поэтому умыл руки и самоизолировался, проявив преступное бездействие и безответственность.
3. В последние дни Азербайджан делает очень жесткие и агрессивные воинствующие заявления. Официальный Ереван молчит. Пашинян никак не реагирует на экспансионистские заявления провозглашенного им образованным и конструктивным Алиева.
По мнению экспертных кругов, мы находимся в преддверии возобновления военных действий. Судя по всему, Никол об этом знает. Знает, поэтому решил соскочить, оставив всю ответственность на других.
В случае успешного ответа нашего военного ведомства на возможную азербайджанскую агрессию он припишет это себе и очень быстро поправится от коронавируса. В противном же случае вина будет переложена на новые власти Арцаха и Давида Тонояна.
Не исключено, что в основе пашиняновского псевдозаболевания может лежать сочетание этих трех вариантов.
В любом случае, очень плохо, что руководителем страны стал тот, чье слово не внушает никакого доверия, и даже в его болезнь никто не верит. Как в той присказке, когда в доме лжеца загорается пожар, он зовет на помощь, но никто не приходит, так как ему не верят. В результате…