Կորոնավիրուսից մահացած 15 քաղաքացիներից ամենաերիտասարդը 43 տարեկան է․ ԱՆ
Մայիսի 28-ի, ժամը 11:00-իդրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 8216 դեպք, որոնցից 3287-ն` առողջացած, 113-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4772 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 54931 թեստավորում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 442 նոր դեպք և 32 առողջացած։
Տեղեկացնենք, որ արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդությունից 15 մահվան դեպք։ Նրանցից ամենատարեցը 92 տարեկան է, իսկ երիտասարդը՝ 43։
Մայիսի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 8216 դեպք, որոնցից 3287-ն` առողջացած, 113-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4772 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 54931 թեստավորում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից:

Самому молодому из 15 скончавшихся граждан было 43 года
Министерство здравоохранения Армении сообщило о 15 случаях смерти от коронавируса за минувшие сутки.
Как сообщается на сайте ведомства, самому пожилому из скончавшихся было 92 года, самому молодому – 43.
По данным Минздрава, по положению на утро 28 мая зафиксировано 8216 случаев COVID-19, из которых выздоровели 3287 пациентов, скончались 113 человек. Зафиксировано еще 44 летальных исхода у пациентов с коронавирусом, но смерть наступила от иных причин.
За сутки подтверждено 442 новых случая заболевания, 32 человека выздоровели. Фактическое лечение продолжают 4772 пациента.