Մարզահամերգային համալիրում շքեղ ավտոմեքենաների ցուցահանդես էր կամ քաղաքական լիդերները քայլել չեն սիրում
Մարտի 20-ի վաղ առավոտյան Մարզահամերգային համալիրը շրջապատված էր ոստիկանության մեքենաներով։ Այնտեղ պետք է հավաքվեին հայաստանյան կուսակցությունների լիդերները և ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ քննարկեին համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամից դուրս գալու ճանապարհները։Նկատենք, որ կուսակցությունների լիդերները ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի մասին խոսելու էին եկել արտասահմանյան շքեղ մակնիշների ավտոմեքենաներով։
«7 օր»-ի հետ զրույցում կուսակցությունների նախագահներն ասացին, որ թեև եկել են հանրապետության նախագահին լսելու, բայց իրենք էլ առաջարկներ ունեն։ Դրանք բազմաթիվ էին և բազմաբնույթ, սակայն նրանցից և ոչ մեկը նախագահին չէր եկել առաջարկելու՝ վաճառել քաղաքական էլիտայի շքեղ ավտոմեքենաները և այդ գումարներով թեթևացնել, օրինակ, երթուղային տաքսիով երթևեկող սովորական բնակչի հոգսը։ Ի դեպ, Հայաստանի Մարքսիստական կուսակցության նախագահ Դավիթ Հակոբյանը հանրապետության նախագահի հետ հանդիպմանը եկել էր հենց երթուղայինով։ Հայսատանի կոմունիստական կուսակցության կենտկոմի առաջին քարտուղար Ռուբեն Թովմասյանին, հին ու լավ օրերի նման, ԳԱԶ 31-10 մակնիշի «պադավատը» բերեց հենց մարզահամերգային համալիրի մուտքի մոտ։
Մարտի 20-ի վաղ առավոտյան Մարզահամերգային համալիրը շրջապատված էր ոստիկանության մեքենաներով։ Այնտեղ պետք է հավաքվեին հայաստանյան կուսակցությունների լիդերները և ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ քննարկեին համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամից դուրս գալու ճանապարհները։ Նկատենք, որ կուսակցությունների լիդերները ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի մասին խոսելու էին եկել արտասահմանյան շքեղ մակնիշների ավտոմեքենաներով։

Выставка шикарных авто у СКК Или политические лидеры пешком ходить не любят
Рано утром 20 марта Спортивно - концертный комплекс, где должны были собраться лидеры политических партий и обсудить с президентом Армении Сержем Саргсяном пути выхода страны из кризиса, был окружен полицейскими машинами. Лидеры приехали на разговор, как водится, на крутых иномарках. Некоторые из них, с которыми удалось переговорить корреспонденту «7 օր», признались, что приехали не только послушать президента, но и кое-что предложить от себя. Предложения их многочисленны и многообразны, но среди них не удалось выслушать ни одного, которое касалось бы продажи крутых тачек политической элиты с тем, чтобы на выручку от продажи облегчить положение рядовых граждан, пользующихся общественным транспортом. Кстати, лидер марксистов Армении Давид Акопян прибыл на маршрутке. А первого секретаря ЦК компартии Армении, верного прежним традициям, водитель подвез на его персональной «Волге» ГАЗ 31-10 прямо ко входу в СКК.