Կորոնավիրուսով վարակվելու 335 նոր դեպք է արձանագրվել Հայաստանում
Հայաստանում մայիսի 21-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 335 նոր դեպք: Մահացել է 3 քաղաքացի: Վարակվածների ընդհանուր թիվը 5606 է, մահացածների թիվը՝ 70: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 162 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 2581, փաստացի բուժվողներինը՝ 2928: Ընդհանուր առմամբ թեստավորվել է 45822 քաղաքացի:
Մայիսի 21-ի դրությամբ գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված հիվանդի՝ այլ պատճառով մահվան ընդհանուր 27 դեպք:

Число граждан с выявленным коронавирусом в Армении достигло 5606. Об этом сообщает Национальный центр по контролю и профилактике заболеваний.
За минувшие сутки число инфицированных увеличилось на 335 человек. Умерли от осложнений коронавируса 70 человек (плюс 3 за прошедшие сутки). Скончалось трое мужчин в возрасте 64, 65 и 90 лет, у всех были сопутствующие хронические заболевания. Число пациентов с коронавирусом, скончавшихся по другим причинам – 27.
Согласно новым данным, число излечившихся от инфекции составляет 2581. На лечении находятся 2928 человек.
5606 заразившихся: опубликованы новые данные