Առաջիկա շաբաթ օրն աշխատանքային է. հանգստյան օր է մայիսի 29-ը
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ՀՀ կառավարությունը որոշում էր ընդունել դեռևս 2020 թվականի փետրվարի 21-ին՝ ղեկավարվելով «Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 19-րդ հոդվածով:
Որոշման մեջ ասվում է, որ Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը որոշում է 2020 թվականի մայիսի 29-ի աշխատանքային օրը տեղափոխել 2020 թվականի մայիսի 23-ը` շաբաթ օրը:
Մայիսի 28-ը Հայաստանի առաջին հանրապետության հռչակման օրն է՝ ոչ աշխատանքային հինգշաբթի։ Դրան հաջորդող ուրբաթ օրը ոչ աշխատանքային սահմանելով՝ կստացվի հանգստյան չորս օր։
Առաջիկա շաբաթ օրը՝ մայիսի 23-ը, աշխատանքային է: Փոխարենը մարդիկ կարող են հանգստանալ մայիսի 29-ին:

Ближайшая суббота – рабочий день, выходной день перенесен на 29 мая
Ближайшая суббота – рабочий день, выходной день перенесен на 29 мая. Как передает «Арменпресс», в правительстве Армении это решение было принято еще 21 февраля 2020 года, согласно ст. 19 Закона «О праздниках и памятных днях Республики Армения».
В решении говорится, что правительство Республики Армения постановляет перенести рабочий день 29 мая 2020 года на субботу 23 мая 2020 года.
28 мая – День провозглашения Первой Республики Армения, нерабочий четверг. Следующая пятница устанавливается нерабочим днем, в итоге нас ожидают 4 выходных дня.