Արգիշտի Քյարամյանը նշանակվել է ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ
ԱՐԳԻՇՏԻ ՔՅԱՐԱՄՅԱՆԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ՏՆՕՐԵՆԻ ՏԵՂԱԿԱԼ ՆՇԱՆԱԿԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 2-րդ մասի.
Արգիշտի ՔՅԱՐԱՄՅԱՆԻՆ նշանակել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ:

Аргишти Кярамян назначен заместителем директора СНБ Армении
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ о назначении Аргишти Кярамяна заместителем директора Службы национальной безопасности Армении. Об этом сообщило Управление по связям с общественностью аппарата президента Армении.
«Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно ч. 1 ст. 133 Конституции, а также ч. 2 ст. 18 Закона Республики Армения “О службе в органах национальной безопасности”, назначить Аргишти Кярамяна заместителем директора Службы национальной безопасности Армении», – говорится в указе президента Армении.