«Հայփոստ»-ը որևէ գովազդային մրցույթ չի իրականացնում․ հայտարարություն
Վերջին օրերին «Հայփոստ»-ին ին են դիմել բազմաթիվ քաղաքացիներ և հայտնել, որ ստացել են «Հայփոստ»-ից հաղորդագրություն՝ գովազդային մրցույթում շահելու վերաբերյալ: Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Հայփոստ»-ը։
«Հայտնում ենք, որ «Հայփոստ» ՓԲԸ-ն ոչ մի գովազդային մրցույթ չի իրականացնում, տվյալ հաղորդագրությունների հետ որևէ առնչություն չունի: Անհայտ անձանց կողմից փորձ է արվում քաղաքացիներից խարդախությամբ գումար շորթել: Միևնույն ժամանակ, ապօրինի օգտագործվում է «Հայփոստ» ՓԲԸ անվանումը և ապրանքային նշանը: Հորդորում ենք բոլորին՝ նման հաղորդագրություն ստանալիս, որևէ անձնական տվյալ չտրամադրել։
Հիշեցնում ենք, որ «Հայփոստ»-ի բոլոր միջոցառումների մասին հայտարարությունները հաղորդվում են բացառապես «Հայփոստ» ՓԲԸ պաշտոնական էջերով և ԶԼՄ-ներով»,- ասված է հայտարարության մեջ։

«Айпост» не объявлял какого-либо рекламного конкурса – заявление
В последнее время в «Айпост» обращаются многочисленные граждане, заявляя, что получили сообщение от «Айпост» о выигрыше в рекламном конкурсе. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает «Айпост».
«Сообщаем, что ЗАО «Айпост» не проводит никаких рекламных тендеров, не имеет никакого отношения к данным сообщениям. Неизвестные лица путем мошенничества пытаются вымогать у граждан деньги. Для этой цели незаконно используется наименование и товарный знак ЗАО «Айпост». Обращаемся ко всем, про получении подобных сообщений, не предоставлять никаких личных данных.
Напоминаем, что все сообщения о мероприятиях «Айпост»-а помещаются исключительно на официальных страницах ЗАО «Айпост» и в СМИ», – говорится в заявлении.