Քաղաքապետի փոխարինիչը․ Հայկոն «փուռը» տվեց Նիկոլին
Գտնվել է Երևանի քաղաքապետը՝ Հայկ Մարությանը՝ Կարգին Հայկոն։ Լավատեղյակները պնդում էին, որ նա փիս վախեցել էր կորոնավիրուսից ու թռել։ Ավելի ճիշտ՝ փակվել։ ԿարանԾիայի մեջ էր։
Ասում են նաև, որ նա աշխատասենյակի դռան տակից էր թղթերը վերցնում, որ շփումն աշխատակիցների հետ զրոյացնի։ Հայկոն, հավանաբար, չգիտեր, որ կորոնավիրուսն ամենաշատը մնում է թղթի վրա ու կապ չունի, թե այդ թուղթն առձե՞ռն են նրան տալիս, թե՞ դռան տակից։
Նիկոլ Փաշինյանի սրտի քաղաքապետը կորած էր, բայց որոշակի գրոհներից հետո ստիպված հայտնվեց։ Հայտնվեց իր սիրած «Կամազների» ֆոնին (հանցագործը միշտ վերադառնում է հանցանքի վայր)։ Այն «Կամազների», որոնք Լֆիկն էր «կամավոր» նվիրել մայրաքաղաքին։ Չար լեզուներն ասում են, որ այդ «Կամազների» պատմությունը ահագին «ատկատներ» է ապահովել գլխավոր դերակատարներին, բայց դե դրա մասին հետո կխոսենք։
Իսկ հիմա պետք է ուրախությամբ արձանագրել, որ Հայկ Մարությանը «լայվ» է մտել ու «լաՅվ տղա» խաղացել։ Նա ցույց է տվել, որ կենդանի է, այսինքն՝ ողջ ու առողջ է, աշխատանքային վիճակում է ու մարտական է տրամադրված կորոնավիրուսի դեմ պայքարելու հարցում։
Կարգին Հայկոն այնքան էր ուզում ցույց տալ, որ ինքը թռած չէ, որ ինքը տակը «լցրած» չէ, և որ ինքն աշխատում է, որ ակամայից «փուռը» տվեց իրեն քաղաքապետ նշանակած Նիկոլ Փաշինյանին։
Հայկոն ասաց, թե բա եթե ՖԲ–ով «լայվ» չեմ մտնում, ապա դա չի նշանակում, որ չեմ աշխատում։ Հայկոն այնպիսի զզվանք արտահայտող դեմքով էր խոսում «լայվի» մասին, որ նրա ասածի ֆոնին «փչանում» էր «լայվերից» դուրս չեկող ու պարապությունից հեռախոսային հանրահավաքներ անող Նիկոլ Փաշինյանը։
Հայկոն ասում էր, որ իր աշխատանքային ոճը «լայվեր» չի ենթադրում։ Ինքն ուզում էր ասել, որ, իբր, այնքան պարապ չէ, որ «լայվ» մտնի, ինչից բխում էր, որ «լայվ» մտնողները պարապ են։ Ի դեպ, այս առումով Հայկոյի հետ դժվար է չհամաձայնելը։ Նիկոլն այնքան պարապ է, որ արտակարգ դրության պայմաններում հեռախոսային գյալաջիներ է անում։ Պարզապես երկիրն է ափսոս, որ էս ցռանների, պոպուլիստների, դիլետանտների ու դեմագոգների ձեռքն է ընկել։

Заменитель мэра: Айко подставил Никола
Мэр Еревана Айк Марутян, он же Каргин Айко, нашелся. Осведомленные люди утверждали, что он не на шутку испугался коронавируса и ретировался. Вернее, закрылся. Ушел в карантин.
Говорят также, что он принимал бумаги из-под двери своего кабинета, чтобы свести к минимуму контакты со своими сотрудниками. Айко, по-видимому, не знал, что коронавирус лучше всего остается на бумаге и что не имеет значения, эту бумагу передают ему в руки или из-под двери.
Мэр сердца Никола Пашиняна пропал, но был вынужден появиться после некоторых нападок. Он появился на фоне своих любимых «КамАЗ»-ов (преступник всегда возвращается на место преступления). Тех самых «КамАЗ»-ов, которые «добровольно» подарил городу Лфик. Злые языки утверждают, что история с «КамАЗ»-ами обеспечила главным действующим лицам нехилые откаты, но об этом как-нибудь в другой раз.
Сейчас же с радостью нужно констатировать, что Айк Марутян вошел в «лайв» и убедил всех в том, что он жив и здоров, находится в рабочей кондиции и настроен в вопросе борьбы с коронавирусом по-боевому.
Каргин Айко так сильно хотел показать, что он не слинял, не «обделался» и что он работает, что невольно подставил назначившего его мэром Никола Пашиняна.
Айко сказал, что если он не выходит в «лайв» в «Фейсбук», то это еще не значит, что он не работает. Айко говорил о «лайве» с таким брезгливым выражением лица, что на фоне его слов «портился» не выходящий с прямых эфиров в «Фейсбук» и проводящий от безделья телефонные митинги Никол Пашинян.
Айко отметил, что стиль его работы не предполагает «лайвов». То есть хотел сказать, будто он не настолько досужий человек, чтобы выходить в «лайвы», из чего следует, что выходящие в «лайв» – праздные люди. Кстати, в этом плане с Айко трудно не согласиться. Николу настолько нечего делать, что он проводит в условиях чрезвычайного положения телефонные посиделки. И во всем этом досадно за государство, оказавшееся в руках трухачей, популистов, дилетантов и демагогов.