Առայսօր Արցախում կորոնավիրուսային վարակի դեպք չի գրանցվել
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ առայսօր Արցախի Հանրապետությունում կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) դեպք չի գրանցվել: Այս մասին հայտնում են Արցախում նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի տեղեկատվական շտաբից։
Կեղծ և չստուգված լուրերից խուսափելու համար կրկին կոչ ենք անում հետևել Արցախի Հանրապետությունում ձևավորված նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի տեղեկատվական շտաբի միջոցով տարածվող պաշտոնական լրահոսին:
Հորդորում ենք պահպանել կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելող՝ ԱՀ առողջապահության նախարարության կողմից առաջարկվող միջոցները։

В Арцахе пока не зафиксировано случаев коронавирусной инфекции
Согласно информации, предоставленной Министерством здравоохранения Республики Арцах, до сих пор в Республике Арцах не зарегистрировано случаев коронавирусной инфекции (COVID-19. Об этом сообщает Информационный штаб межведомственной комиссии, координирующей работы по предотвращению распространения нового коронавируса в Арцахе.
Во избежание ложных и непроверенных слухов мы вновь призываем следить за официальной информацией, распространяемой посредством информационного штаба межведомственной комиссии, координирующей работы по предотвращению распространения нового коронавируса, сформированного в Республике Арцах.
Призываем соблюдать меры, рекомендуемые министерством здравоохранения Республики Арцах по предотвращению распространения коронавирусной инфекции.