Քաղաքացիների համար վրաց-հայկական անցակետերից կաշխատի միայն Սադախլոյի անցակետը
Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը տեղեկացնում է, որ Վրաստանի վարչապետի գլխավորությամբ գործող միջգերատեսչական կազմակերպչական խորհուրդը որոշում է կայացրել, որ քաղաքացիների համար (խոսքը չի վերաբերում բեռնափոխադրումներին) վրաց-հայկական անցակետերից կաշխատի միայն Սադախլոյի անցակետը, որը հնարավորություն կունենան հատել միայն իրենց հայրենիք վերադարձող ՀՀ և Վրաստանի քաղաքացիները։
Տեղեկացնենք նաև, որ Սադախլոյի անցակետը հնարավոր է հատել միայն ժամը 10:00-18:00-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Հավելենք, որ բեռնափոխադրումների համար հայ-վրացական բոլոր անցակետերը գործում են առանց սահմանափակումների:

На армяно-грузинской границе для граждан будет открыт только КПП Садахло
Межведомственный координационный совет Грузии во главе с премьер-министром принял решение о том, что из числа грузино-армянских контрольно-пропускных пунктов будет работать только КПП Садахло (речь не идет о грузовых перевозках), который смогут пересечь только граждане Армении и Грузии, возвращающиеся на Родину, сообщается на сайте МИД Армении в «Facebook».
«Сообщаем, что контрольно-пропускной пункт Садахло можно будет пересечь только с 10:00 до 18:00 часов.
Добавим, что для грузоперевозок все контрольно-пропускные пункты на армяно-грузинской границе работают без ограничений», – говорится в сообщении.