Վերաքննիչ քրեական դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ քննարկելու Արմեն Թավադյանի խափանման միջոցի հարցը (տեսանյութ)
Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանի նախագահությամբ, հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ քննարկելու «5-րդ ալիք» ՀԸ սեփականատեր Արմեն Թավադյանի կալանքի երկարացման որոշման դեմ փաստաբանների բողոքը։
Նշենք, որ խափանման միջոցի վերաբերյալ առաջին դատական նիստը եղել է մարտի 5-ին, սակայն այս օրերին ՀՔԾ քննիչն ու դատախազը միմյանց հաջորդելով ինքնաբացարկի 3 միջնորդություն են ներկայացրել դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանին, որոնք մերժվել են։
Դատարանի որոշումը կհրապարակվի այսօր։

Апелляционный суд удалился на совещание по жалобе на продление ареста Армену Тавадяну (видео)
Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Александра Азаряна удалился в совещательную комнату для вынесения решения по жалобе защиты на решение о продлении срока содержания владельца телекомпании «Пятый канал» Армена Тавадяна под стражей.
Суд огласит решение сегодня.
Отметим, что первое заседание суда по вопросу о мере пресечения состоялось 5 марта, однако за эти дни следователь Специальной следственной службы и прокурор один за другим представили 3 ходатайства об отводе судьи Александра Азаряна. Все три ходатайства были отклонены.