Գիշերը ոստիկանության հարյուրավոր աշխատակիցներ հարձակվել են Արամ Վարդանյանին և նրա հարազատներին պատկանող տների վրա
Այսօր, գիշերը ժամը 02.40-ի սահմաններում, ոստիկանության հարյուրավոր աշխատակիցների կողմից տեղի է ունեցել հարձակում Արամ Վարդանյանին և նրա հարազատներին պատկանող Արցախի փողոցի 17 հասցեում գտնվող տների վրա։
Ոստիկանության հարյուրավոր աշխատակիցներ շրջափակել են նշված հասցեում գտնվող բազմաթիվ տները, ապօրինի, առանց թույլտվության, ոչինչ չբացատրելով, որևէ փաստաթուղթ չներկայացնելով, կոտրելով դռներն ու պատուհանները, հատուկ սարքերի միջոցով կտրելով ճաղավանդակները, ներխուժել են նշված տները, որի ընթացքում նաև կատարել հափշտակություն։ Անգամ տանը մանկահասակ երեխայի առկայությունը չի կանգնեցրել ոստիկաններին շարունակել զենքի օգտագործմամբ ապօրինությունները, որի հետևանքով երեխայի առողջությանը պատճառվել է լուրջ վնաս։
Վերոհիշյալ ապօրինությունների հետ կապված, նույն հասցեում՝ Արցախի փողոց թիվ 17/8, այսօր ժամը 14.00-ին հրավիրում ենք մամուլի ասուլիս։

Сотни полицейских, применив оружие, проникли в принадлежащие Араму Варданяну и его родственникам дома – адвокаты
Этой ночью, около 02:40, сотни полицейских совершили нападение на принадлежащие Араму Варданяну и его родственникам дома, расположенные по адресу ул. Арцаха 17, сообщил на своей странице «Facebook» один из адвокатов Арама Варданяна (Встречи Апер) Ерванд Варосян.
«Сотни сотрудников полиции окружили многочисленные дома по указанному адресу, незаконно, без санкции, ничего не объяснив, не предоставив никаких документов, взломав двери и окна, разрезав решетки с помощью специальных аппаратов, ворвались в указанные дома, в процессе этого совершили также кражу. Даже присутствие малолетнего ребенка не остановило полицейских, они продолжали беззакония, используя оружие, в результате чего здоровью ребенка нанесен серьезный ущерб.
В связи с вышеуказанными беззакониями, сегодня в 14: 00 созываем пресс-конференцию по тому же адресу: ул. Арцаха 17/8», – написал Ерванд Варосян.