Տեղի է ունեցել «Վերնատուն» ակումբի հանձնաժողովի հերթական քննարկումը
Տեղի է ունեցել «Վերնատուն» հասարակական-քաղաքական ակումբի «Արցախի, անվտանգության և արտաքին հարաբերությունների» հանձնաժողովի հերթական քննարկումը, որին մասնակցել են ակումբի անդամներ ու փորձագետներ։
Օրվա զարգացումներին համահունչ քննարկվել են վերջին իրադարձությունները Սիրիայում, ինչպես նաև Թուրքիայի ու Ռուսաստանի հարաբերությունների հնարավոր զարգացումները։ Քննարկման հիմնական շեշտը դրվել է տարածաշրջանային խմորումների հետևանքով Արցախում ռազմական գործողությունների վերսկսման հավանականության վրա։
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև Արցախյան հիմնահարցի շուրջ տեղի ունեցող արդի զարգացումները, արտաքին քաղաքական ազդակները։

В клубе «Вернатун» обсудили ряд политических вопросов
По инициативе комиссии «По вопросам Арцаха, безопасности и внешних отношений» общественно-политического клуба «Вернатун» прошло обсуждение, в котором приняли участие его члены и эксперты.
Как сообщила пресс-служба клуба «Вернатун», были обсуждены последние события в Сирии, а также возможные развития отношений между Турцией и Россией. Основной темой обсуждения стала возможность возобновления военных действий в Арцахе из-за региональных споров.
В ходе встречи ее участники также обсудили события, происходящие вокруг арцахского вопроса, и внешнеполитические сигналы.