Նիկոլ Փաշինյան VS կորոնավիրուս (մի քանի մեթոդական ցուցում)
Նիկոլ Փաշինյանը հերթական հեղափոխությունն է արել։ Նա գտել է կորոնավիրուսի դեմ պայքարի ձևը։ Ընդամենը երկու տառ, երեք «թքոցի», և վե՛րջ։ Վիրուսն այլևս կշրջանցի ձեզ։
Այսօր բարլուսախառը Նիկոլը գրառում է արել և «թո՛ւ, թո՛ւ, թո՛ւ» արել՝ ուրախությամբ նշելով, որ կորոնավիրուսը շրջանցել է Հայաստանը։
Եթե նա այս տեմպերով ամեն առավոտ «թքի», ապա պողոսներին ոչինչ չի սպառնա և Նիկոլը Նոբելյան մրցանակի կհավակնի, բայց ոչ թե խաղաղության ապահովման («Հակամարտության կարգավորումը պետք է բավարարի նաև Ադրբեջանին»), այլ առողջապահության ոլորտում։
Դեռ ոչ մի պետության մտքով չի անցել առավոտյան «թո՛ւ, թո՛ւ, թո՛ւ» անելով պատրաստվել կորոնավիրուսի դեմն առնելուն։ Մյուս պետությունների հարիֆ ղեկավարները հազար ու մի միջոցառում են իրականացնում, հսկայական գումարներ ծախսում, իսկ ահա մեր վարչապետն ընդամենը «թքում» է։ Այլ հարց է, որ «հպարտ» քաղաքացիներն էլ կարող են այդ «թքոցիի» արդյունքում թքել, բայց... փայտիկին։
Ի դեպ, նիկոլաբուժությունը միայն «թո՛ւ, թո՛ւ, թո՛ւ»–ով չի սահմանափակվում։ Դատելով ամենից՝ նրա զինանոցում կան բազմաթիվ այլ միջոցներ, որոնք մենք առաջ ընկնելով կներկայացնենք։
Եվ այսպես, կորոնավիրուսի դեմ կարելի է պայքարել և հույս ունենալ, որ այն կշրջանցի մեր երկիրը նաև այս միջոցներով՝
1. նավսի հեռացում բնակարանից՝ Նիկոլի նվիրած «Դուխով» գլխարկը կամ նրա նկարով «մայկան» վառելով ու ծուխը տան մեջ պտտեցնելով,
2. «դըմփ, դըմփ, հո՛ւ» գոռալու փոխարեն «թո՛ւ, թո՛ւ, թո՛ւ» գոռալ առավոտյան ուտելուց մեկ ժամ առաջ կամ ուտելուց 2 ժամ հետո,
3. աչքի հուլունք կախել չալոյատիպ որևէ շան վզից (սա նաև ղսմաթ բերող է),
4. թուղթ ու գիր անել վիրուսին՝ օգտագործելով Նիկոլի նկարը. հատկապես կարելի է վիրուսին հեռացնել՝ նրա դեմը դնելով «ժողովրդի» վարչապետի բինտով փաթաթված ու արյան գույնով սրտիկ նկարած ամբողջությամբ առողջ թաթիկի հատվածը,
5. վիրուսը չի կպնում, եթե հետույքը, անկախ դրա չափերից ու գրավչությունից, կմճտեք՝ չմոռանալով, իհարկե, ամենակարող «թո՛ւ, թո՛ւ, թո՛ւ»–ն զուգահեռաբար արտասանել։
6. օգտակար է նաև մատները խաչ անելը՝ «Իմ քայլը» ախմախագույն տեքստի կամ «Այո՛»–ի տխմարագույն քարոզչական երգի ուղեկցությամբ։
7. Կորոնավիրուսը նահանջում է նաև այն դեպքում, երբ ասեղը խփում եք Նիկոլի խրթվիլակի վրա և վուդույական տարբերակով բուլավկաներ օգտագործում։

Никол Пашинян VS коронавирус (несколько методический указаний)
Никол Пашинян осуществил очередную революцию. Он нашел метод борьбы с коронавирусом. Всего лишь 4 буквы, три «плевка», и всё. Вирус вам больше не грозит.
Сегодня спозаранку Никол оставил запись, сделал «тьфу-тьфу-тьфу» и с радостью отметил, что коронавирус обошел Армению стороной.
Если он в том же темпе будет «сплевывать» каждое утро, то угрозы обойдут погосов стороной, и Никол сможет претендовать на Нобелевскую премию, но не в области мира («Урегулирование конфликта должно удовлетворить также Азербайджан»), а в сфере медицины.
Пока ни в одном другом государстве не догадались пресекать распространение коронавируса посредством «тьфу-тьфу-тьфу». Наивные руководители других стран организуют тысячу и одно мероприятие, тратят огромные суммы, а наш премьер всего лишь «сплевывает». Другой вопрос, что в результате этого оплеванными могут оказаться «гордые» граждане.
Кстати, николотерапия одним лишь «тьфу-тьфу-тьфу» не ограничивается. Судя по всему, в его арсенале есть также множество других средств, которые мы и поспешим представить.
Итак, бороться с коронавирусом, надеясь, что он обойдет нас стороной, можно также посредством:
1. выведения порчи из квартиры: нужно сжечь подаренную Николом кепку с «духовитой» надписью или его фотографию и окурить этим дымом весь дом,
2. выкрикивания вместо «гмп-гмп-ху» троекратного «тьфу» – за два часа до завтрака или спустя столько же после,
3. навешивания оберега на шею любой собаки вроде Чало (это приносит также удачу),
4. заклинания вируса на бумаге с использованием фотографии Никола: шансы резко повысятся, если приставить фото «народного» премьера с перебинтованной и разрисованной кровью в сердечко полностью здоровой рукой,
5. щипка за зад (желательного своего), вне зависимости от его размеров и привлекательности, конечно же, в сопровождении целительного «тьфу-тьфу-тьфу»,
6. скрещивания пальцев с одновременным цитированием текста «Моего шага» или под аккомпанемент бездарнейшей пропагандистской песни «Да»,