Ծախսատար Նախագահը… Այո՜, վայելել է՝ օդում և ցամաքում, գուցե և՝ ջրում
Որ գրավոր հարցմամբ դիմեմ ՀՀ Նախագահի աշխատակազմ, վստահ եմ՝ անորոշ պատասխան եմ ստանալու, ուստի ճիշտ համարեցի հարցն այս եղանակով հնչեցնելը։
Ըստ Pastinfo-ի տեղեկատվության, պետական բյուջեից հատկացվող ամենաթանկ գործուղումները վայելել է ՀՀ նախագահը...
Այո՜, վայելել է՝ օդում և ցամաքում, գուցե և՝ ջրում...
Ինձ, որպես ՀՀ քաղաքացի, հետաքրքիր է՝ ի՞նչ են մեր երկրին տվել 123 միլիոն դրամի գործուղումները, կոնկրետ ի՞նչ խնդիրներ են լուծվել այդ այցերով, ո՞րն է մեր պետության հասույթը:
Հասկացանք՝ իր պաշտոնակալման առաջին իսկ վայրկյանից Նախագահը երբևէ չի կատարել Սահմանադրության պահպանմանը հետևելու՝ իր սահմանադրական պարտականությունը, իսկի կողքով էլ չի անցել:

Дорогостоящий президент… Да, наслаждался – в воздухе и на суше, а возможно, и в воде
Уверен, что если обращусь с письменным запросом в аппарат президента Армении, получу неопределенный ответ, поэтому решил озвучить вопрос таким образом.
Согласно информации «Pastinfo», самыми дорогими командировками за счет средств государственного бюджета наслаждался президент Армении…
Да, наслаждался – в воздухе и на суше, а возможно, и в воде…
Мне, как гражданину Армении, интересно, что дали нашей стране командировки на 123 млн. драмов? Какие конкретно проблемы были решены этими визитами? Каков доход нашего государства?
Поняли, что с первой же секунды своего вступления в должность, президент никогда не выполнял свою конституционную обязанность – следить за соблюдением Конституции, даже мимо не проходил.