«Ռիո Մոլ» առևտրի կենտրոնի տարածքից 2 անչափահասներ տեղափոխվել են հիվանդանոց
Երեկ՝ փետրվարի 18-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 21։50-ի սահմաններում «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Արաբկիրի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «գոտկային շրջանի և ձախ թիկնային շրջանի կտրած-ծակած վերքեր» և «աջ աճուկային շրջանի կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ իրնց մոտ է տեղափոխվել 2 երեխա։
Ոստիկանները պարզել են, որ հիվանդանոց տեղափոխվածներն են Կոտայքի մարզի Նոր Հաճն քաղաքի բնակիչներ՝ 18-ամյա Գոռ Գ-ն և 17-ամյա Գուրգեն Ի-ն։
Հիվանդանոցում բժիշկները ոստիկաններին հայտնել են, որ վիրավորներից Գուրգեն Ի-ն ի վիճակի չէ կատարվածի մասին բացատրություն տալու, իսկ Գոռ Գ-ն գտնվում է վիրահատարանում։
Մինչ բժիշկները պայքարում էին վիրավորների կյանքի համար, ինչը նրանց հաջողվել է, Արաբկիրի ոստիկանները պարզել են, որ նշված անձինք հիվանդանոց են տեղափոխվել Փափազյան 8 հասցեում գործող «Ռիո Մոլ» առևտրի կենտրոնի տարածքից։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության անչափահասների գործերով և ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի քրեական հետախուզության և անչափահասների գործերով բաժանմունքների ծառայողները ձեռնարկելով անհրաժեշտ օպերատիվ միջոցառումներ, պարզել են, որ նույն օրը, ժամը 20։30-ի սահմաններում նշված առևտրի կենտրոնին հարակից տարածքում Գոռ Գ-ի և Գուրգեն Ի-ի հետ անձնական հարցերի շուրջ վիճաբանել են Երևան քաղաքի բնակիչներ՝ 16-ամյա Արման Ս-ն, 16-ամյա Ալբերտ Ս-ն, 16-ամյա Համլետ Մ-ն և 18-ամյա Մանուկ Մ-ն, որի ժամանակ, ըստ նախնական տեղեկությունների, Ալբերտ Ս-ն իր մոտ եղած սուր կտրող-ծակող առարկայով մարմնական վնասվածքներ է հասցրել Գոռ Գ-ին և Գուրգեն Ի-ին։
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ նշված անձանցից Ալբերտ Ս-ն և Արման Ս-ն ներկայացվել են ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում, որտեղ կատարվածի մասին բացատրություն տալուց հետո բաց են թողնվել։ Արաբկիրի ոստիկաննեչրը ձեռնարկում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ մյուս անձանց և հանցագործության գործիքը հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ վիրավորները սովորում են Կոտայքի մարզի Նոր Գեղիի գյուղատնտեսական քոլեջում, իսկ կասկածյալներից Արման Ս-ն և Ալբերտ Ս-ն սովորում են «Հայբուսակ» համալսարանում։

На территории ТЦ «Рио Молл» произошла поножовщина с участием несовершеннолетних
Спор по личным вопросам, возникший между молодыми парнями в Ереване, завершился поножовщиной. В результате пострадали два человека, сообщает в среду сайт криминальной хроники «shamshyan.com».
Отмечается, что 18 февраля в 21:50 из медцентра «Сурб Аствацамайр» («Святая Богоматерь») в Арабкирский отдел полиции поступил сигнал о том, что к ним с колюще-режущими ранениями доставлены два парня.
В больницу прибыли сотрудники полиции. Они выяснили, что ранены жители города Нор-Ачин Котайкской области – 18-летний Гор Г. и 17-летний Гурген И.
Врачи сообщили, что Гурген не в состоянии давать показания, а Гор – в операционной.
Пока медики боролись за жизнь пострадавших, сотрудникам полиции удалось выяснить, что они были доставлены с территории торгового центра «Рио Молл», расположенного на ул. Папазяна в Ереване.
В результате оперативных мероприятий правоохранители узнали, что в тот же день в 20:30 у ребят возник спор с жителями Еревана – 16-летним Арманом С., 16-летним АльбертомС., 16-летним Гамлетом М. и 18-летним Мануком М. По предварительным данным, во время конфликта Альберт С. колюще-режущим предметом нанес ранения Гору и Гургену.
Альберт С. и Арман С. явились в полицию. После дачи объяснений они были отпущены. Полицейские принимают меры для обнаружения других участников инцидента и нахождения орудия преступления.
В полиции собирают материалы по факту поножовщины.
В результате оперативных мероприятий правоохранители узнали, что в тот же день в 20:30 у ребят возник спор с жителями Еревана – 16-летним Арманом С., 16-летним Альбертом С., 16-летним Гамлетом М. и 18-летним Мануком М. По предварительным данным, во время конфликта Альберт С. колюще-режущим предметом нанес ранения Гору и Гургену.