Արցախում զինծառայողներ են մահացել
Փետրվարի 12-ին՝ ժամը 11:30-ի սահմանում, ՊԲ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Տիգրան Մանվելի Մանվելյանը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
ԼՐԱՑՈՒՄ. Պաշտոնական հաղորդագրության հրապարակումից հետո ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնել է, որ զոհերը երկուսն են:

В Арцахе погибли двое военнослужащих
Военнослужащий Армии обороны Республики Арцах погиб при пока не выясненных обстоятельствах. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Арцаха.
12 февраля около 11:30 на оборонительном участке одной из воинских частей, дислоцированных на юго-восточном направлении, при пока не выясненных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил Тигран Манвелович Манвелян (2000 года рождения).
Для установления деталей инцидента ведется следствие.
«Министерство обороны Арцаха разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку семье, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего», – говорится в сообщении.