Հանրապետականները ՀՀԿ–ից հիասթափված են
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ բացօթյա առևտրուրն արգելող որոշման դեմ դուրս եկած առևտրականների համակարգող խմբի անդամներ Հեղինե Պողոսյանն ու Նարինե Վարդանյանը հայտարարել են, թե իրենք Հանրապետական կուսակցության անդամ են, սակայն այսօր ոչ մի ՀՀԿ–ական պագամավոր իրենց կողքին կանգնած չէ։
Իմ ընտրած ՀՀԿ–ական պատգամավորը թքած ունի իմ վրա։ Մենք ինքնակամ ենք դարձել Հանարապետական կուսակցության անդամ, սակայն այսօր մենք  հիասթափված ենք այդ կուսակցությունից,–ասել է Հեղինե Պողոսյանը։
Իսկ Նարինե Վարդանյանն էլ ասել է, թե ժողովուրդը պատրաստ է կանգնել այն կուսակցության կողքին, որն այսօր սատար է կանգնում նրա խնդրին՝ հացի խնդրին։
Եվ այդ զանգվածը  Լևոն Տեր–Պետրոսյանինը չէ, այլ նրանը, ով այսօր կկանգնի ժողովորդի կողքին, որ կտանի իշխանափոխության և դուրս կբերի այս բարբարոսների ճիրաններից։ Մենք  կկանգնենք նրա կողքին՝ անկախ նրանից՝ դա կլինի Լևոն Տեր–Պետրոսյա՞նը, թե՞ «Ժառանգությանը», թե՞ Դաշնակցության  ներկայացուցիչը,–ասել է Հեղինե Պողոսյանը։

Республиканцы разочарованы в РПА
На встрече с журналистами члены координационной группы лиц, выступающих против запрета на уличную торговлю, Эгине Погосян и Нарине  Варданян заявили, что являются членами Республиканской партии Армении (РПА), но сегодня ни один депутат этой партии не поддерживает их.
«Депутату парламентской фракции РПА, в пользу которого я проголосовала, совершенно нет дела до меня. Мы стали членами РПА по своей воле, но сегодня мы разочарованы в этой партии», - отметила Эгине Погосян.
В свою очередь, Нарине Варданян подчеркнула, что народ готов поддержать ту партию, которая на сегодняшний день оказывает людям помощь в решении проблем, а именно, в добыче куска хлеба.
«Эта масса принадлежит не Левону Тер-Петросяну, а тому, кто сегодня поддержит народ, кто будет вести народ к смене власти и спасет от когтей этих варваров. Мы поддержим его, вне зависимости от того, будет ли это Левон Тер-Петросян, представитель партии "Наследие" или АРФД», - сказала Эгине Погосян.