ԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը ՔԿ-ում հարցաքննվել է
ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը երեկ ՔԿ-ում հարցաքննվել է: Լուրը Tert.am-ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը:
«Վանեցյանը հարցաքննվել է երկու գործով՝ գաղտնալսումների և ՀՖՖ-ում առերևույթ չարաշահումների վերաբերյալ քննվող քրեական գործով»,-ասաց նա՝ նշելով, թե երկու գործով էլ Վանեցյանն ունեցել է վկայի կարգավիճակ:
Նշենք, որ գաղտնալսման գործով Վանեցյանի հեռախոսը ենթարկվել է զննության:
Հիշեցնենք, որ ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանի և ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանի հեռախոսային խոսակցություններն ապօրինի գաղտնալսելու, ձայնագրառելու և համացանցում տարածելու դեպքերի առթիվ 2018 թ. սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում հարուցվել է թիվ 61209718 քրեական գործը, որի նախաքննությունն իրականացվում է ՀՀ Քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում:
Հիշյալ քրեական գործով քննության առարկա է դարձել 2018 թ. դեկտեմբերի 5-ին համացանցում տեղադրված ՀՀ վարչապետի, ԱԱԾ նախկին տնօրենի և ՀՔԾ պետի հեռախոսային խոսակցություններն ապօրինի գաղտնալսելու, ձայնագրառելու և համացանցում տարածելու հանգամանքները:

Экс-главу СНБ Армении Артура Ванецяна допросили в СК
Бывший директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян в четверг, 30 января, был допрошен в Следственном комитете. Об этом «ФактИнфо» сообщила и.о. руководителя отдела информации и по связям с общественностью СК Армении Наира Арутюнян.
Она уточнила, что Ванецян был допрошен в рамках двух уголовных дел в процессуальном статусе свидетеля.
По словам Арутюнян, Артура Ванецяна допросили в качестве свидетеля по делу о прослушке его телефонных переговоров с начальником Специальной следственной службы Армении Сасуном Хачатряном. В рамках того же дела был произведен досмотр его сотового телефона.
Он также был допрошен по делу о предполагаемых злоупотреблениях в Федерации футбола Армении, и вновь в статусе свидетеля.