Զինծառայող է վիրավորվել Արցախում. վիճակը ծանր է
Հունվարի 28-ին՝ ժամը 02:55-ի սահմանում, ՊԲ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Նվեր Արմանի Ավետիսյանը:
Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, վերջինիս վիճակը գնահատվում է ծանր:
Հունվարի 28-ին՝ ժամը 02:55-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասում պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Նվեր Արմանի Ավետիսյանի կրծքավանդակի շրջանում հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու համար:

28 января, около 02:55, в одной из воинских частей, дислоцированных на юго-восточном направлении Армии обороны, при пока невыясненных обстоятельствах огнестрельное ранение получил военнослужащий Армии обороны Нвер Арамович Асветисян (2000 г.р.).
Как сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха, военнослужащий был немедленно доставлен в военный госпиталь, его состояние оценивается как крайне тяжелое.
Для установления деталей произошедшего ведется расследование.
В Арцахе ранен военнослужащий