Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդին գրավի դիմաց ազատ կարձակվի
Պետական եկամուտների կոմիտեի (ՊԵԿ) նախկին նախագահ, ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդի Կարեն Խաչատրյանը գրավի դիմաց ազատ կարձակվի:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Կարեն Խաչատրյանի փաստաբան Ամրամ Մակինյանը։
Փաստաբանը նշեց, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է Կարեն Խաչատրյանի կալանքը երկարաձգելու մասին Ազգային անվտանգության ծառայության միջնորդությունը ու միաժամանակ բավարարել նաև պաշտպանական կողմի միջնորդությունն ու գրավի կիրառումը թույլատրելի համարել: Գրավի չափ է սահմանվել 20 միլիոն ՀՀ դրամը:
Կարեն և Գագիկ Խաչատրյանները որպես մեղադրյալներ ներգրավվել են ավելի քան 210 մլն դրամ վատնելու և պաշտոնեական դիրքի չարաշահման առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակում: Կարեն և Գագիկ Խաչատրյանները կալանքի տակ են արդեն մոտ երկու ամիս:

Племянник Гагика Хачатряна будет освобожден под залог
Карен Хачатрян, племянник бывшего председателя Комитета по государственным доходам, бывшего министра финансов Гагика Хачатряна, будет освобожден под залог.
Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал адвокат Карена Хачатряна Амрам Макинян.
Адвокат отметил, Адвокат отметил, что суд общей юрисдикции Еревана удовлетворил ходатайство Службы национальной безопасности о продлении срока ареста Карена Хачатряна и одновременно удовлетворил ходатайство стороны защиты и посчитал допустимым применение залога. Размер залога установлен в размере 20 млн драмов РА.
Карен и Гагик Хачатряны были привлечены в качестве обвиняемых в рамках уголовного дела, возбужденного по факту растраты более 210 млн драмов и злоупотребления должностным положением. Карен и Гагик Хачатряны уже около двух месяцев находятся под арестом.