Ոչ թավշյա հանցագործություններ և թավշյա «բացահայտումներ»
Նիկոլ Փաշինյանը հանրահավաքային հարթակից հայտարարեց, որ բացահայտված է 10 տարվա վաղեմության հանցագործությունը՝ «Մարտի 1»–ի գործը, սակայն 10 զոհերի սպանության, կատարողների մասով ոչ մի բացահայտում չկա։ Կարևորագույն վկաներից հանդիսացող Մանվել Գրիգորյանին էլ ոչ ֆորմալ ձևով մահվան են դատապարտել։
Փաշինյանի հրահանգով «Ֆեյքին» 1 օրում գտան, բայց դեմքը ցույց չտվեցին, ռեպորտաժ սարքեցին, մուտիլովկաները տարածեցին ու անցան առաջ։
Սատանային դեռ չեն գտել, թեև հրահանգը կա։
Հիմա հարց․ ե՞րբ կբացահայտվի Կուտոյանի սպանությունը (Հայկ Հարությունյանի մահվան թեման արդեն մոռացության են տվել ու նույնիսկ արդարացրել, թե բա զգում էր, որ մեղավոր է, դրա համար էլ ինքնասպանություն գործեց)։
Հ․Գ․։ ՀՀՇ–ական ռեժիմի ժամանակ էլ էին սպանություններն ու ինքնասպանությունները/«ինքնասպանությունները» շատ։ Այն ժամանակ էլ էր հայտարարվում, որ ամեն ինչ բացահայտվել է, բայց ոչինչ չէր բացահայտվում։
Օրինակ՝ ՆԳ նախարար Վանո Սիրադեղյանը հայտարարեց, որ գրող Վարդգես Պետրոսյանի սպանությունը բացահայտվել է, բայց նման բան չկար։

Небархатные преступления и бархатные «раскрытия»
Никол Пашинян с митинговой площадки заявил о раскрытии преступления 10-летней давности – дела «1 марта», но по части убийства 10 человек и исполнителей ничего раскрыто так и не было. Одного же из важнейших свидетелей – Манвела Григоряна – неформально приговорили к смерти.
По распоряжению Пашиняна за 1 день нашли «фейка», но его лица так и не показали, успев при этом снять репортаж, распространить мутиловки и пойти дальше.
Сатану пока не нашли, хотя распоряжение и дано.
Возникает вопрос: когда будет раскрыто убийство Кутояна (тему смерти Айка Арутюняна уже предали забвению, и даже привели оправдание, мол, он чувствовал, что виноват, поэтому и пошел на самоубийство)?
P.S. При АОД-овском режиме тоже было много убийств и самоубийствсамоубийств». Тогда тоже заявлялось, что всё раскрыто, но ничего так и не раскрывалось.
Например, министр внутренних дел Вано Сирадегян заявил, что убийство писателя Вардгеса Петросяна раскрыто, хотя ничего подобного не было и в помине.