Նիկոլ Փաշինյանըմենակ է մնացել (տնեցիները տվյալ դեպքում հաշիվ չեն)։ Քաղաքական առումով։
Դատե՛ք ինքներդ. Փաշինյանի ընտանեկան թերթը՝ «Հայկական ժամանակը», հոդված հրապարակեց Արթուր Վանեցյանի դեմ, բայց «պասը» վերցրեցին ու թեման զարգացրեցին միայն «ժողովրդի» վարչապետի տնեցիները։
ՀԺ–ից նախ էստաֆետն անցավ Նիկոլի աղջկան՝ Մարիամին։ Ապա խաղի մեջ մտավ Նիկոլի աներորդին՝ Հրաչյան (սրան նիկոլենք իրենց բոլոր սկետչերում ներգրավում են)։
Հրաչյա Հակոբյանը, հղում անելով սեփական փեսու թերթում գրածին, Վանեցյանին պաշտոնանկ անելը հիմնավորել է պետական հեղաշրջման փորձի կանխման մոտիվացիայով։
Աննա Հակոբյանի եղբայրը «Իմ քայլը» դաշինքի անդամ է ու պատգամավոր, բայց ակնհայտ է, որ նա խոսել է որպես ընտանեկան փոդրաթի ներկայացուցիչ։ Ասել է թե՝ Փաշինյանի քաղաքական թիմից որևէ մեկը չի ձայնակցել «պարտիական թերթում» գրածին։
ԱԺ խոսնակ Արարատ Միրզոյանը«կենցաղային խոսակցություն» է որակել ՀԺ–ի գրածը, այսինքն՝ կենցաղային է համարել պետական հեղաշրջման փորձի մասին «թագավորական» ընտանիքի թերթի գրածը։
Նիկոլի քաղաքական թիմից որևէ մեկը չի պաշտպանել նիկոլենց գիծը և դոշ չի տվել նրանց համար, մինչդեռ ոչ վաղ անցյալում նրանք, մեկը մյուսին հերթ չտալով, կնետվեին մարտի՝ կա՛մ Նիկոլին քծնելու համար, կա՛մ անկեղծ մղման արդյունքում։ Հիմա ոչ քծնող կա, ոչ էլ՝ մղում։ Նիկոլը մենակ է մնացել իր մուտիլովկայական ու հիստերիկ քայլերի հետ։
Իշխող ուժի ներսում հասկանում են, որ այս ամենը երկար շարունակվել չի կարող ու կամաց–կամաց տարանջատվում են «ժողովրդից»։
Պետական հեղաշրջման փորձը շատ լուրջ մեղադրանք է, բայց այն արձագանք չգտավ իշխող խմբակցության մոտ։ «Ինքդ իշխում ես, ինքդ մսխում, ինքդ էլ կռիվ տուր». սա՛ է «Իմ քայլի» մեսիջը Նիկոլ Փաշինյանին։ Վերջինս շուտով ստիպված կլինի վերափոխել հայտնի երգի՝ իր իսկ գրած բառերը։ «Ես մենակ չեմ, մենակ չեմ, մենակ չեմ»–ը կդառնա «Ես մենակ եմ, մենակ եմ, մենակ եմ...»։
Նիկոլը մենակ է, մենակ է, մենակ է
Նիկոլ Փաշինյանը մենակ է մնացել (տնեցիները տվյալ դեպքում հաշիվ չեն)։ Քաղաքական առումով։
ԱԺ խոսնակ Արարատ Միրզոյանը «կենցաղային խոսակցություն» է որակել ՀԺ–ի գրածը, այսինքն՝ կենցաղային է համարել պետական հեղաշրջման փորձի մասին «թագավորական» ընտանիքի թերթի գրածը։

Никол Пашинян остался в одиночестве (члены семьи в данном случае не в счет). В политическом плане.
Судите сами: семейная газета Никола Пашиняна «Айкакан жаманак» опубликовала статью против Артура Ванецяна, но «подачей» воспользовались и развили тему лишь члены семьи «народного» премьера.
Сначала эстафета от АЖ перешла к дочери Никола – Мариам. Затем в игру вошел шурин Никола – Грачья (николовцы вовлекают его во все свои скетчи).
Грачья Акопян, ссылаясь на написанное в газете собственного зятя, обосновал отставку Ванецяна мотивацией пресечения попытки государственного переворота.
Брат Анны Акопян – член альянса «Мой шаг» и депутат парламента, но очевидно, что он говорил как представитель семейного подряда. То есть написанному в «партийной газете» из политической команды Пашиняна никто не аккомпанировал.
Спикер НС Арарат Мирзоян охарактеризовал статью АЖ как «бытовой разговор», то есть посчитал написанное в газете «королевской» семьи о попытке государственного переворота чем-то бытовым.
Из политической команды Никола никто не пошел отстаивать николовскую линию и не встал грудью на его защиту, между тем как в недавнем прошлом они, не давая друг другу прохода, ринулись бы в бой либо для заискивания перед Николом, либо из искренних побуждений. Сейчас нет ни заискивающих, ни побуждений. Никол остался наедине со своими мутиловочными и истеричными шагами.
Внутри правящей силы понимают, что долго длиться так не может, и постепенно дистанцируются от «народа».
Попытка государственного переворота – серьезнейшее обвинение, но оно не нашло отклика внутри правящей фракции. «Сам правишь, сам растрачиваешь, сам и борись» – таков месседж «Моего шага» Николу Пашиняну. Скоро последний будет вынужден переиначить слова написанной им песни. «Я не один, не один, неодин» станет «Я один, один, один…»
Никол один, один, один
Попытка государственного переворота – серьезнейшее обвинение, но оно не нашло отклика внутри правящей фракции. «Сам правишь, сам растрачиваешь, сам и борись» – таков месседж «Моего шага» Николу Пашиняну. Скоро последний будет вынужден переиначить слова написанной им песни. «Я не один, не один, не один» станет «Я один, один, один…»