ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունը փակ հանդիպումներ է անցկացնում գործադիր մարմնի ներկայացուցիչների հետ. «Ժողովուրդ»
««Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունը որոշել է իր փակ հանդիպումները շարունակել գործադիր մարմնի ներկայացուցիչների հետ՝ պարզելու, թե մեկ տարվա ընթացում ինչ աշխատանք են իրականացրել գերատեսչությունները:
Արտաքին գործերի նա­խարարության մեր աղբյուրները փոխանցեցին, որ հունվարի 16-ին նախատեսված է հանդիպում արտաքին գործերի նախարար Ջոհրաբ Մնացականյանի հետ: Մենք տեղեկացանք նաև, որ հունվարի 29-ին հանդիպում կլինի ՀՀ ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանի և իմքայլականների միջև: Ի դեպ, հանդիպումները նախատեսված է անցկացնել Սայաթ-Նովայի՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության գլխա­վոր գրասենյակում, ու արդեն խմբակցության ղեկավարության կողմից պատգամավորներին հորդորել են ներկա գտնվել հանդիպումներին ու բարձրաձայնել հարցեր, որոնք կապված են այդ երկու կառույցների հետ:
Նշենք, որ տարեվերջին նման հանդիպում տեղի ունեցավ իմքայլականների ու ՀՀ պաշտպա­նության նախարար Դավիթ Տոնոյանի միջև: Երեկ ԱԺ «Իմքայլը» խմբակցության պատգամավոր Արման Բոշյանը հաստատեց կառավարության անդամ­ների հետ հանդիպման հանգամանքը: «Ես կարծում եմ, որ սա շատ լավ ավանդույթ է, ու կարծում եմ, որ այն օգտակար է երկու կողմերի համար՝ և´ գործադիր մարմնի, և´ օրենսդիր մարմնի համար»,-նշեց նա»,-գրում է թերթը:

Фракция «Мой шаг» продолжает закрытые встречи с представителями исполнительной власти – «Жоховурд»
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что фракция «Мой шаг» решила продолжать закрытые встречи с представителями исполнительной власти, чтобы выяснить, какие работы были осуществлены ведомствами в течение года.
«Как передали наши источники во внешнеполитическом ведомстве, 16 января предусмотрена встреча с министром иностранных дел Зограбом Мнацаканяном. Мы узнали также, что 29 января состоится встреча депутатов фракции с исполняющим обязанности начальника полиции Арманом Саркисяном. Кстати, предусмотрено провести эти встречи в центральном офисе партии «Гражданский договор» на проспекте Саят-Новы, руководство фракции уже предупредило депутатов, чтобы присутствовали на встречах и задавали вопросы, касающиеся этих двух структур», – пишет газета.
Отметим, что в конце года аналогичная встреча состоялась между депутатами фракции «Мой шаг» и министром обороны Давидом Тонояном. Вчера депутат фракции «Мой шаг» Арман Бошян подтвердил информацию о предстоящей встрече с представителями правительства.
«Я считаю, что это очень хорошая традиция и она полезна для двух сторон – и исполнительного органа, и для законодательного органа», – сказал он.