«Թույլ չեմ տա, որ արտաքին օրակարգեր սպասարկող անձիք, նրանց ստեղծած ցանցերը որևէ կերպ վնասեն մեր պետության անվտանգությունը». Արթուր Վանեցյան. «Ժողովուրդ»
ՀՀ ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը «Ժողովուրդ» օրաթերթի խնդրանքով մեկնաբանել է որոշ հասարակական գործիչների կողմից ԱԱԾ-ի ուղղությամբ վերջին օրերին ուժեղացած հարձակումները: Արթուր Վանեցյանը նշել է, որ եթե ԱԱԾ-ն սահմանափակված է պաշտոնեական էթիկայով, չի նշանակում, որ ում մտքով ինչ դատարկաբանություն անցնի, պետք է հրապարակավ հնչեցնի սպաների հասցեին:
«ԱԱԾ գործող սպաներն այսօր սահմանափակված են պաշտոնեական էթիկայով, ես՝ այլևս ոչ: Ասել եմ, նորից կրկնում եմ՝ անկախ իմ կարգավիճակից, մշտապես լինելու եմ ծառայակից ընկերներիս կողքին։ Երբեք թույլ չեմ տա, որ կեղծ իրավապաշտպանները, արտաքին օրակարգեր սպասարկող անձիք, նրանց ստեղծած ցանցերը որևէ կերպ վնասեն մեր պետության անվտանգությանը։ Ամեն ինչ անելու եմ, որպեսզի մեր հասարակությունը զերծ մնա նրանց վտանգավոր քարոզչության ազդեցությունից։ Սա մեր տունն է, մեր հայրենիքն է»,-ասաց ԱԱԾ նախկին տնօրենը։
Թերթի հարցին՝ ինչպես է գնահատում ԱԱԾ ներկայիս գործունեությունը, Արթուր Վանեցյանը պատասխանեց. «ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը շարունակում է պատվով լուծել իր առջև դրված խնդիրները։ Չնայած ներքին և արտաքին վայրիվերումներին՝ ԱԱԾ-ն այսօր էլ այն կառույցն է, որն իր ուսերին է կրում հայկական պետությունների և ողջ ժողովրդի անվտանգությունն ապահովելու չափազանց ծանր ու պատասխանատու բեռը։ Այնտեղ ծառայում են լավագույնները, ովքեր անձնուրաց ու պատվով դիմակայում են բոլոր ներքին ու արտաքին մարտահրավերներին»»,-գրում է թերթը։

Не позволю лжеправозащитникам и лицам, обслуживающим внешнюю повестку, навредить нашему государству – Артур Ванецян
Служба национальной безопасности (СНБ) Армении, несмотря на внешнюю и внутреннюю нестабильность, продолжает оставаться структурой, которая несет ответственность за безопасность армянских государств и народа. Об этом в интервью газете «Жоховурд» заявил экс-глава СНБ Артур Ванецян.
По его словам, сотрудники СНБ ограничены должностной этикой, однако это не значит, что можно делать нелепые заявления в их адрес. При этом, он напомнил, что, в отличие от офицеров СНБ, на него эти ограничения уже не действуют.
«Я всегда буду рядом со своими сослуживцами и не позволю лжеправозащитникам и лицам, обслуживающим внешнюю повестку, навредить нашему государству. Я сделаю все возможное, чтобы уберечь наше общество от их пропаганды. Это наш дом и наша родина», – сказал Ванецян.
Он положительно оценил деятельность СНБ и отметил, что эта структура с честью выполняет поставленные перед ней задачи. Ванецян уверен, что именно в СНБ служат лучшие офицеры и патриоты страны, противостоящие внешним и внутренним вызовам.