Հրահանգել են ստուգել Ծառուկյանի շինությունները. արդեն մի բան գտել են․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է․ «Շեյխ ներդրողների թեմայի առիթով սրված իշխանություն- ԲՀԿ հարաբերությունները այլ փուլ են թեւակոխել: «Ժողովուրդ» օրաթերթին լուրեր հասան այն մասին, որ քաղաքապետարանի աշխատակիցներին հրահանգվել է ուսումնասիրել եվ պարզել 2002 թ.-ից սկսած ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող շենք-շինությունների օրինականությունը, եւ արդեն մի բան գտել են՝ Ծառուկյանին պատկանող «Օլիմպավան» ընկերության հետ կապված:
Այս առնչությամբ «Ժողովուրդ» օրաթերթի հարցմանը Երեւանի քաղաքապետարանից պատասխանել են, որ Ծառուկյանի ունեցվածքի մասին հրահանգավորված ստուգումների լուրը չի համապատասխանում իրականությանը, բայց այ «Օլիմպավան» համալիրը խախտումներով է կառուցվել: Ըստ քաղաքային իշխանության պատասխանի` «Կառուցապատողի կողմից շինարարությունն իրականացվել է կոպիտ նախագծային շեղումներով, արդյունքում զավթվել է համայնքային նշանակության 990,06քմ (619,18քմ+670,88քմ) հողատարածք»: ԲՀԿ-ից երեկ այս առիթով մեր հարցերը անպատասխան մնացին. խոստացան անդրադառնալ այսօր»:
Նյութն ամբողջությամբ կարդացեք «Ժողովուրդ» թերթում։

Поручено проверить законность принадлежащих семье Царукяна строений – «Жоховурд»
Газета «Жоховурд» пишет, что обострившиеся из-за темы инвесторов-шейхов отношения между властями и партией «Процветающая Армения» вошли в новую фазу. Как стало известно изданию, сотрудникам мэрии поручено изучить и выяснить законность принадлежащих семье председателя партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна зданий и строений начиная с 2002 года и найти что-то, связанное с компанией «Олимпаван».
На запрос издания в этой связи в мэрии Еревана ответили, что сведения о порученных сотрудникам проверках имущества Царукяна не соответствуют действительности, однако комплекс «Олимпаван» был построен с нарушениями. Согласно ответу городских властей, «Строительство осуществлено застройщиком с грубыми проектными отклонениями, в результате чего был захвачен земельный участок общинного назначения 990,06 кв.м (619,18кв.м + 670,88кв.м)»:
В партии «Процветающая Армения» вчера не ответили на вопросы газеты по этому поводу, но обещали обратиться к этому сегодня.