Արա Բաբլոյանին և Արսեն Բաբայանին առաջադրված մեղադրանքի մի մասը կկարճվի․ «Հրապարակ»
«Մեր տեղեկություններով, ՀՔԾ-ն առաջիկայում կարճելու է Արա Բաբլոյանին եւ Արսեն Բաբայանին առաջադրված մեղադրանքի մի մասը՝ իշխանությունը յուրացնելու՝ Քրօր․ 300-րդ հոդվածով։ Հիշեցնենք, որ նրանց 2 մեղադրանք է առաջադրվել՝ իշխանությունը յուրացնելու եւ պաշտոնեական կեղծիք կատարելու համար։
Ծանրը իշխանության յուրացման հոդվածն է, ինչի համար էլ 22 օր կալանքի տակ պահեցին Բաբայանին, բայց հետո ստիպված բաց թողեցին։ Խոսքը Հրայր Թովմասյանի՝ ՍԴ նախագահ դառնալուն է վերաբերում, սակայն մեղադրանքն այնքան անհիմն է, որ հարուցումից հետո «մեղադրյալների» հետ ոչ միայն քննչական գործողություններ չեն կատարվել, հիմա էլ պատրաստվում են ծանր հոդվածով գործը կարճել, կմնա կեղծիքը, այն էլ՝ ՀՔԾ-ի մունդիրը վերջնականապես գետնով չտալու համար»,-գրում է թերթը:

Часть предъявленного Ара Баблояну и Арсену Бабаяну обвинения будет снята – «Грапарак»
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что Специальная следственная служба вскоре снимет часть предъявленного Ара Баблояну и Арсену Бабаяну обвинения по статье 300 Уголовного кодекса Армении – в узурпации власти.
Напомним, что им предъявлено обвинение в узурпации власти и совершении служебного подлога. Здесь тяжким преступлением является обвинение по статье в узурпации власти, за что Арсена Бабаяна продержали 22 дня под арестом, однако потом вынуждены были отпустить.
Речь идет о процедуре избрания Грайра Товмасяна председателем Конституционного суда, однако обвинение настолько необоснованно, что после возбуждения уголовного дела с «обвиняемым» не произведено ни одного следственного действия, а сейчас собираются прекратить дело по данной статье. Останется обвинение в служебном подлоге, и то – лишь для того, чтобы окончательно не дискредитировать мундир служащего Специальной следственной службы.