Օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 27-ի գիշերը ամենուրեք կբարձրանա 8-10 աստիճանով
Առաջիկա օրերին հարավ արևմուտքից սպասում ենք արևադարձային տաք օդային հոսանքների ներթափանցում։ Օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 27-ի գիշերը ամենուրեք կբարձրանա 8-10, 26-30-ին՝ ցերեկը Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում աստիճանաբար կբարձրանա 8-10, մնացած շրջաններում՝ 4-5 աստիճանով:
Նոյեմբերի 27-ից սկսած հանրապետության հովտային և նախալեռնային գոտում օդի ջերմաստիճանը դառնում է դրական, 0-ից բարձր։ Օրինակ եթե Առաջիկա գիշերը Արարատյան դաշտում օդի ջերմաստիճանը կանխատեսվում է -5․․․-8 աստիճան ցուրտ, ապա արդեն նոյեմբերի 28-ի գիշերը ջերմաստիճանը կտատանվի +2․․․+4 աստիճան տաքության սահմաններում։
Տեղումներ կանխատեսվում է միայն նոյեմբերի 28-ին, հատկապես լուսադեմին։ Մնացած օրերեին հանրապետությունում գերակշռելու է փոփոխական ամպամածությամբ առանց տեղումների եղանակ։

В ближайшие дни с юго-запада ожидается проникновение теплых тропических воздушных потоков.
Как передает «Арменпресс», начальник гидрометцентра МЧС Армении Гагик Суренян на своей странице в «Facebook» отметил, что ночью 27 ноября температура воздуха повсюду повысится на 8-10 градусов, с 26 по 30 ноября днем в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе она постепенно повысится на 8-10 градусов, в остальных районах – на 4-5 градусов.
«С 27 ноября температура воздуха в равнинных и предгорных районах республики становится плюсовой, выше 0. Если ближайшей ночью температура воздуха в Араратской долине прогнозируется на уровне -5... -8 градусов, то уже в ночь на 28 ноября температура воздуха будет колебаться в пределах + 2… + 4 градусов. Осадки прогнозируются только 28 ноября, особенно на рассвете. В остальные дни в республике будет преобладать погода без осадков с переменной облачностью», – отметил Гагик Суренян.
В Армении ожидается очередное потепление