«Պահանջե՛ք Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը»
Գյումրու Սայաթ-Նովայի փողոցի սկզբնամասում տեղի է ունեցել ինքնաբուխ հանրահավաք: Վրացական պետհամարանիշներով ավտոմեքենաների վարորդների բողոքի գործողությանը տարերայնորեն միացել են նաև այլ քաղաքացիներ, որոնց մեջ մեծ թիվ են կազմել շուկայի առևտրականները: Ինքնաբուխ հանրահավաքի մասնակիցների թիվը հասնում է մի քանի հարյուրի, որը ավելանալու միտում ունի: Նախատեսված էր, որ հանրահավաքը պետք է տեղի ունենա Թատերական հրապարակում, սակայն քաղաքացիների ակտիվությունը ստիպել է հանրահավաք անել հենց փողոցի կենտրոնում:  Քաղաքացիները դժգոհում են ոստիկանների ապօրինությունների դեմ, որոնք վաղ առավոտից փակ են պահում Սայաթ-Նովայի փողոցը: Հնչում են իշխանությունների տնտեսական քաղաքականությունը քննադատող ելույթներ:
Մասնակից կանանցից մեկը խիստ վրդովված ելույթ է ունեցել հավաքված ցուցարաների մոտ և պահանջել է, որ ԱԽՔ Արթուր Բաղդասրյանը Գյումրի գա ու այս ամենի համար պատասխան տա.
–Էս ի՞նչ է կատարվում. Սերժ Սարգսյանը 5000 դրամ բաժանելով նախագահ դարձավ, հիմա էս ի՞նչ է բերում մեր գլխին: Արթուր Բաղդասարյանին բերեք ստեղ, որովհետև ինքն է Գյումրու ձայները փախցրել, ինքը պետք է պատասխան տա էս ամեն ինչի համար: Միլիցեքը ինքնասիրություն չունեն, պատվեր են կատարում, հերիք չէ՞: Ո՞ւր է Սրեժ Սարգսյանը, ո՞ւր է Տիգրան Սարգսյանը, ո՞ւր է Արթուր Բաղդասարյանը, ընտրություն լիներ՝ 5000 հազար դրամով տներս կմտնեին: Համբերության բաժակը լցվել է, ժողովո՛ւրդ, միացե՛ք, պահանջե՛ք Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը:
Նշենք, որ այս պահին հանրահավաքը շարունակվում է, իսկ ոստիկանները շարունակում են փակ պահել Սայաթ-Նովայի փողոցը: Հանրահավաքը ղեկավարում են «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավորները:

«Требуйте отставки Сержа Саргсяна!»
На улице Саят-Нова в городе Гюмри состоялся спонтанный митинг. К акции протеста водителей автомобилей с грузинскими госномерами стихийно присоединились и другие граждане, среди которых большинство составляли продавцы рынков. Число участников спонтанного митинга достигло нескольких сотен и еще может увеличиться. Было запланировано провести митинг на Театральной площади города, но активность участников вынудила провести митинг прямо в центре улицы. Граждане выражали недовольство по поводу беззакония среди представителей полиции, которые с раннего утра держат перекрытой улицу Саят-Новы. Звучат выступления,  в которых критикуется экономическая политика властей.
Одна из участниц акции протеста выступила  со словом протеста перед  собравшимися демонстрантами, требуя, чтобы секретарь Совета Национальной безопасности Армении Артур Багдасарян прибыл в Гюмри и ответил за всë это.
«Что это творится?! Серж Саргсян, раздав по 5000 драмов, стал президентом.  Теперь что он делает с нами? Приведите Артура Багдасаряна сюда, потому что он украл голоса гюмрийцев, он должен ответить за всë это. У милиционеров нет самолюбия, они выполняют заказ. Может, хватит? Где же Серж Саргсян, Тигран Саркисян, Артур Багдасарян? Были бы выборы, они бы с 5000 драмами стучались бы в наши двери. Чаша нашего терпения переполнилась! Люди, присоединяйтесь и требуйте отставки Сержа Саргсяна!».
Отметим, что на данный момент митинг продолжается, а полиция продолжает держать перекрытой улицу Саят-Новы. Руководят митингом депутаты партии «Наследие».