2019 VS 2050. ինչպես դառնալ 5 միլիոն
Պաշտպանյալը սկզբում խոստացավ ներգաղթ ապահովել։ Հետո հայտարարեց, որ արդեն կա ներգաղթ, բայց «մոռացավ» ասել, որ մեր հնդիկ եղբայրների ու քույրերի հաշվին է որոշ շարժ գրանցվել։
Այնուհետև հասավ Ստեփանակերտ ու կոկորդը պատռելով ասաց, որ դառնալու ենք 5 միլիոն... 2050 թվականին (ինքը հույս ունի, որ մինչև 2050–ը Հայաստանը դեռ կշարունակի մնալ իր օջախը, իսկ ժողովուրդն՝ իր ընտանիքը)։
Վերջում հայտնվեց հակահեղափոխական պաշտոնական վիճակագրությունը, ըստ որի՝ 2018–ի հետհեղափոխական Հայաստանում հոկտեմբերի 1–ի դրությամբ մեր բնակչության քանակը 2.969.200 է։
Այս տարվա հոկտեմբերի 1–ի դրությամբ Հայաստանի բնակչությունը նախորդ տարվա հոկտեմբերի 1–ին արձանագրվածի համեմատ պակասել է 11.700–ով։ Մենք հիմա 2.957․500 ենք։

2019 VS 2050: как достичь 5 миллионов
Подзащитный сначала обещал обеспечить иммиграцию. Затем заявил, что она уже есть, но «забыл» сказать, что зафиксирована она была за счет наших индийских братьев и сестер.
Затем добрался до Степанакерта и надрывая глотку сказал, что достигнем 5 миллионов… к 2050 году (он надеется, что до 2050-го Армения продолжит оставаться его очагом, а народ – его семьей).
В конце была опубликована контрреволюционная официальная статистика, согласно которой на 1 октября постреволюционного 2018 года население Армении составляло 2.969.200 человек.
1 октября текущего года население страны, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, сократилось на 11.700 человек. Нас сейчас 2.957.500 человек.