ՀՀ ԱՆ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ է մահացել
Երեկ՝ նոյեմբերի 3-ին՝ ժամը 11։00-ի սահմաններում, ՀՀ ԱՆ «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ Խդր Բրոյանի (ծնված 1972թ․, դատապատվել էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 266 հոդվածի 3-րդմասի 2-րդ կետով, 266 հոդվածի 4-րդ մասով և 268 հոդվածի 3-րդ մասով) ինքնազգացողության վատթարացման պատճառով կանչվել է շտապօգնություն։
Վերջինիս անմիջապես տեղափոխել են Վաղարշապատի հիվանդանոց, իսկ ժամը 14։15-ի սահմաններում՝ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն։
Գիշերը 02։25-ին արձանագրվել է Խ․Բրոյանի կենսաբանական մահը։
Նախնական ախտորոշմամբ մահը վրա է հասել սրտանոթային անբավարարության պատճառով։
Փաստի առթիվ նախապատրաստվում են նյութեր։ Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։

Накануне, 3 ноября, около 11:00, резко ухудшилось самочувствие осужденного уголовно-исполнительного учреждения «Армавир» министерства юстиции Армении Хдра Брояна (1972 г.р.), была вызвана бригада «скорой помощи».
Как сообщают из Уголовно-исполнительной службы Минюста Армении, Броян был сразу доставлен в больницу Вагаршапата, затем (около 14:15) – в ереванский МЦ «Эребуни». Около 02:25 в ночь на 4 ноября была констатирована биологическая смерть Брояна. По предварительному диагнозу, смерть наступила вследствие сердечно-сосудистой недостаточности.
По факту происшедшего подготавливаются материалы. Назначена судебно-медицинская экспертиза.
В УИУ «Армавир» скончался заключенный