Պարտքերը մարելու ժամանակը
Սահմանադրական կարգը տապալվել է 1996–ի նախագահական ընտրությունների ժամանակ։ Դա հաստատել են ինչպես այդ ժամանակվա իշխանությունների կարկառուն ներկայացուցիչներ Վանո Սիրադեղյանը և Կարապետ Ռուբինյանը, այնպես էլ միջազգային կառույցներն՝ իրենց զեկույցներում (մասնավորապես՝ ԱՄՆ պետական դեպարտամենտը)։
Սահմանադրական կարգի տապալումը վաղեմության ժամկետ չունի և այդ գործը վաղ թե ուշ քննության առարկա է դառնալու։ Ի դեպ, պաշտպանյալը Վազգեն Մանուկյանի հետ հանդիպման ժամանակ հրապարակավ ընդունել է, որ նա տուժած կողմ է։
Հ.Գ.։ Պանդորայի արկղը բացողը վերջում ինքն է հայտնվում այդ արկղի մեջ։
Սա վաղուց էր զգուշացված, բայց ասողին լսող չեղավ։ Դե ուրեմն թող լինի այն, ինչը վաղուց պետք է լիներ։
1–ին նախագահն ու իր շրջապատը դեռ կհասցնեն անիծել այն օրը, երբ իրենց նախկին թիմակիցը, իրենցից թռածը և հիմա իրենց կուռք դարձածը վերցրեց իշխանությունը։

Время платить по счетам
Конституционный строй был свергнут в ходе президентских выборов 1996 года. Это подтвердили как яркие представители тогдашней власти Вано Сирадегян и Карапет Рубинян, так и международные структуры – в своих докладах (в частности, Госдепартамент США).
Свержение конституционного строя не имеет срока давности, и это дело, рано или поздно, станет предметом расследования. Кстати, подзащитный в ходе встречи с Вазгеном Манукяном публично признал, что он – потерпевшая сторона.
P.S. Открывающий ящик Пандоры в конце сам в нем оказывается.
Этого уже давно предупреждали, но говорящему нужен слушающий. Так пусть случится то, что давно должно было случиться.
1-ый президент и его окружение еще успеют проклясть тот день, когда бывший член их команды, затем – соскочивший с них, а сейчас – ставший их кумиром взял власть.