Ալիևը պատրաստվում է Հայաստանի դեմ պատերազմի, մեր շուրջը կրակի մեջ է, իսկ ահա պաշտպանյալի թիվ մեկ խնդիրը Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի դեմ արշավն է ու ՍԴ–ն սեփականաշնորհելու իդեա ֆիքսը։
Սա այնքան ճղճիմ է, որ հանուն իր մոլագարության՝ հարձակվել է Թովմասյանի աղջիկների ու տարեց հոր վրա։ Սանիկների թեման վերջացրեցին, անցան ընտանիքին։
Պաշտպանյալն ամեն ինչ անում է, որպեսզի իր հեռացումն անցնցում չլինի։
«Թավշյա» ճղճիմություն

Алиев готовится к войне с Арменией, вокруг нас всё полыхает, а главной задачей подзащитного является кампания против председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна и идея-фикс по приватизации КС.
Этот настолько малодушен, что во имя своей мании напал на дочерей и пожилого отца Товмасяна. С темой крестников покончили, перешли к семье.
Подзащитный делает всё, чтобы его уход не был без потрясений.
«Бархатное» малодушие