Նիկոլի կապերը «Սասնա Ծռերի» հետ և նրանց առանձին զրույցը հենց այնպես չէր. ստեղծվեց Սորոսի ռազմական թևը. հենց սա էր ասում Բալասանյանը. Գուրգեն Եղիազարյան (տեսանյութ)
Վիտալի Բալասանյանն ասել է այն, ինչ կա: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԱԾ պետի նախկին տեղակալ Գուրգեն Եղիազարյանը` անդրադառնալով Վիտալի Բալասանյանի հայտարարությանը:
«Նիկոլ Փաշինյանի և «Սասնա Ծռեր»-ի հանդիպումը պատահական չէր: Այդ հանդիպմանը ստեղծվեց Սորոսի ռազմական թևը, իսկ որ երկրներում այդպիսի թև է ստեղծվել, այդ երկրները կործանվել են: «Սասնա ծռեր»-ում 3 հոգի կան, որոնք շատ վտանգավոր մարդիկ են»,-ասաց Գուրգեն Եղիազարյանը` նշելով, որ Գարեգին Չուգասզյանը Հայաստանի Հանրապետության առաջին «սորոսականն» է, որը «Սասնա ծռեր»-ի փաստացի ղեկավարն է:
«Վիտալի Բալասանյանն ընդամենը դա է ակնարկել»,-ասաց Եղիազարյանը` ընդգծելով, որ Վիտալի Բալասանյանի հայտարարությունն ավելի քան կարևոր է Հայաստանի համար:

Связи Никола с «Сасна црер» неслучайны: было создано военное крыло Сороса – Гурген Егиазарян (видео)
Виталий Баласанян сказал то, что есть. Об этом в ходе сегодняшней встречи с журналистами заявил бывший замглавы СНБ Гурген Егиазарян, обращаясь к заявлению В.Баласаняна.
«Встреча Никола Пашиняна с «Сасна црер» неслучайна. На этой встрече было создано военное крыло Сороса. Страны, в которых создавались подобные крылья, терпели крах. В «Сасна црер» есть 3 человека, которые представляют большую опасность», – сказал Егиазарян, отметив, что Гарегин Чугасзян является первым «соросовцем» Армении и фактическим руководителем «Сасна црер».
«Виталий Баласанян всего лишь намекнул на это», – сказал Егиазарян, подчеркнув, что заявление Виталия Баласаняна для Армении более чем важно.